Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Salon w stylu skandynawskim - jak go urządzić?

Salon w stylu skandynawskim - jak go urządzić?

Piątek 31 maja 2019, przez Marek Konieczny

Wiele osób biorąc się za urządzanie swojego pokoju dziennego ma w głowie plan, aby podążając za obecnymi trendami- urządzić go w stylu skandynawskim. Nie ma w tym nic dziwnego- styl ten zakłada jasne i przytulne wnętrza, które zazwyczaj są bliskie Polakom.

Stąd też tak chętnie się na nie decydują. Jednakże, już na samym początku, kiedy jeszcze nie mamy wybranych podłóg pojawia się pytanie- od czego zacząć? Ze względu na fakt, że w stylu skandynawskim bardzo ważne jest światło, wykończenie podłogi powinno być raczej jasne.

Możemy więc zdecydować się na deski lub panele, które będą w naturalnym kolorze jasnego drewna- sosna, jesion, dąb, brzoza- albo na drewno bielone. Podobna zasada powinna nam przyświecać w przypadku ścian- kolor, jaki na nich się znajdzie powinien być jasny i neutralny. Mogą to być kolory pastelowe, ale doskonale sprawdzi się także klasyczna biel.

Meble oraz dekoracje

Do stylu skandynawskiego wprost idealnie pasują białe meble drewniane. Z jednej strony- są one utrzymane w jasnej, naturalnej kolorystyce, z drugiej strony- są trwałe i po prostu piękne. Wybrane przez nas białe meble powinny mieć prosty charakter, bez żadnych dodatkowych rzeźbień i ozdobników. Najlepiej zdecydować się na meble systemowe i zastanowić się, jakie elementy dobrze wpasują się w posiadany przez nas metraż pomieszczenia.

Komoda, kredens, stolik kawowy, stolik RTV, a może duży stół jadalniany? Pamiętajmy, że białe meble drewniane mają cieszyć nasze oko i pasować do stylistyki całości, ale też mają być funkcjonalne i służyć nam do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Oczywiście, oprócz szaf w pokoju dziennym jest też miejsce na obszerną kanapę lub fotele, które również powinny mieć prosty, minimalistyczny charakter, ale przede wszystkim- muszą być wygodne.

W myśl stylistyki skandynawskiej możemy zrezygnować z firanek i zasłon, a jeśli zależy nam na osłonach okiennych- wprost idealne będą rolety lub żaluzje. Całość możemy ozdobić żywymi kwiatami doniczkowymi, które doskonale będą się wpisywać w nawiązanie tego stylu do natury.

Więcej mebli w stylu skandynawskim na Polano Meble