Internetowy poradnik

Strona główna > Zakupy > Różnice pomiędzy ręcznikami bawełnianymi a stworzonymi z bambusa

Różnice pomiędzy ręcznikami bawełnianymi a stworzonymi z bambusa

Piątek 20 września 2013, przez texbart

Lubię inwestować w jakość. Naprawdę. Wychodzę z założenia, że jesteśmy tym co nas otacza. Jesteśmy tym co jemy, jakiej słuchamy muzyki, z kim się kochamy, jakie książki stoją u nas na półkach. Nasze środowisko na nas wpływa, nie można temu zaprzeczyć.

Przykład, troszkę odbiegający od tematu – wychowałem się w slumsach, pomimo iż żyłem normalnej rodzinie. Po prostu zdarzyło się nam tam mieszkać. Tak samo jak kilku innym, normalnym, niepijącym rodzinom. Tylko jedna rzecz – wyprowadziliśmy się stamtąd kiedy miałem 12 lat, do nieco bardziej cywilizowanych gatunków. Ja skończyłem najlepsze liceum w mieście, potem studia, a teraz pracuję w kilku firmach. Moi rówieśnicy, którzy tam zostali teraz albo odsiadują wyroki, albo leczą się z uzależnień. Także, nasze otoczenie na nas wpływa.

Wracając do tematu – lubię postawić na jakość. Lubię książki w ładnej oprawie, lubię mieć dużo oryginalnych płyt i nosić dobrze skrojone ubrania. A ostatnio polubiłem ręczniki bambusowe. Pewnie zabrzmi to dziwnie, bo jest to produkt właściwie w Polsce nieznany – ale tak, z włókien bambusowych tworzone są ręczniki, koszule, pościel a nawet skarpety. Właściwie można z tego surowca wyprodukować to samo co z bawełny. Jednakże różnica jakościowa pomiędzy tymi dwoma materiałami jest kolosalna.

Idąc dalej przykładem ręczników. Po pierwsze – różnicę można poczuć już w dotyku. Kiedy dotyka się ręcznika bawełnianego, na ogół wydaje się trochę szorstki. Bambus jest czymś zupełnie innym. Kiedy moja mama po raz pierwszy wczoraj dotknęła duży ręcznik kąpielowy, wykonany z włókien bambusa… cóż, cytuję „Jezu, rzeczywiście ja jedwab!”. Ręcznik jedwabiście gładki, który kosztuje niecałą stówę? Myślę, że warto.

Po drugie, też ważne – ręczniki te nie uczulają, nie dają odczynów alergicznych. Jest to dla mnie bardzo istotne. Pamiętam jakiegoś czasu wytarłem się po kąpieli chińskim towarem, importowanym już nie powiem przez kogo – dostałem wysypki na plecach. Także ja już podziękuję. Wybieram włókna bambusowe.

Więcej o dobrych ręcznikach dowiesz się na stronie bamboo-line.pl