Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Rośnie popularność najmu ekskluzywnych aut

Rośnie popularność najmu ekskluzywnych aut

Czwartek 12 maja 2016, przez mariuszc

Z roku na rok wzrasta liczba osób decydujących się na wynajem krótkoterminowy luksusowych samochodów osobowych. Trend ten w Polsce jak większość rzeczy przyszedł z Zachodu.

Coraz więcej osób porzuca tradycyjna komunikację miejską przesiadając się na wynajęte samochody. Dzieje się tak głównie gdy mamy jakieś ważne umówione spotkania biznesowe, towarzyskie, czy w celach wakacyjnych.

Wzrost popularności wynika z kilku aspektów. Otóż ceny za wynajem luksusowych aut zdecydowanie poszły w dół, z drugiej strony wygoda i niezależność. To my decydujemy gdzie i kiedy chcemy jechać mając takie auto. Również w przypadku spotkań towarzyskich np. gdy chcemy komuś zaimponować, to luksusowy samochód będzie pewnego rodzaju prestiżem i sprawi, że w oczach innych wypadniemy lepiej i staniemy się bardziej atrakcyjni. Ten sam przykład można przedstawić na zasadzie spotkań biznesowych. Reprezentując własną lub czyjąś firmę w spotkaniu z kimś ważnym np. inwestorem, wypadniemy lepiej podjeżdżając luksusową limuzyną aniżeli starym, zdezelowanym autem, czy komunikacją miejską.

Rosnący popyt sprzyja podaży, więc przedsiębiorcy oferujący tego typu usługi muszą mieć bogatą flotę aut, aby zainteresować klientów. Wysokie zapotrzebowanie spowodowało wzrost konkurencji, dlatego też jest bardzo wiele firm na rynku oferujących najem luksusowych aut. Aby przyciągnąć klientów oferowane są coraz to różniejsze rzeczy. Jest podział na samochody terenowe i sportowe. Można wynająć auto na wyłączność bez kierowcy lub z kierowcą. Poszerzane są metody płatności od czeków po gotówkę. Wraz z dużym zainteresowaniem, taka kolei rzeczy będzie na porządku dziennym.