Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Rolety zewnętrzne antywłamaniowe - dla osób, które często wyjeżdżają

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe - dla osób, które często wyjeżdżają

Piątek 11 stycznia 2019, przez admin

Wiele osób uważa, że nie montuje rolet zewnętrznych, aby nie kusić złodzieja. Jednak takie rolety poza ochroną przed włamaniem, jeśli posiadają odpowiednie atesty, mają również szereg innych zalet. Wśród nich jest ochrona przed silnym wiatrem czy uderzeniem ciężkiego przedmiotu w okno. Rolety antywłamaniowe chronią zatem nie tylko nasz dobytek, ale również stolarkę okienną.

Rolety zewnętrzne - na jaki montaż się zdecydować?

 

W przypadku rolet zewnętrznych mamy kilka możliwości montażu. Jedną z nich jest montaż elewacyjny. Tutaj nie trzeba kuć w ścianie, gdyż to do niej zostaje przytwierdzona kaseta z roletą antywłamaniową. Oczywiście można zdecydować się również na montaż naokienny, ale tylko w przypadku wstawiania okien, czy to w nowo wznoszonym budynku czy też przy okazji jego gruntownego remontu i termo modernizacji. W drugim przypadku można zastosować jeszcze model podtynkowy. Najwięcej możliwości mają osoby, które dopiero budują dom. Jeśli pomyślą o roletach zawczasu, mogą zastosować montaż w nadprożu ze specjalnym ociepleniem. Taki montaż jest najdroższy, a elewacyjny należy do najtańszych.

 

Cennik rolet - na jakie się zdecydować?

 

Rolety antywłamaniowe należą do najdroższych rolet. Trzeba zapłacić około 580 zł za metr kwadratowy, co jest dwukrotnie większą kwotą niż w przypadku zwykłych rolet, ale nic dziwnego. W końcu rolety zewnętrzne antywłamaniowe wykonane są ze wzmocnionego aluminium. Dodatkowo posiadają specjalne blokady, które uniemożliwiają podniesienie rolety od zewnątrz oraz rygle. Najlepiej sprawdzają się w połączeniu z oknami i drzwiami antywłamaniowymi najwyższej klasy. O takiej ochronie trzeba pomyśleć w szczególności w sytuacji, kiedy często się wyjeżdża. Bardzo ważną funkcją rolet zewnętrznych jest ich zdolność do niwelowania hałasu z zewnątrz. W połączeniu z oknami dźwiękoszczelnymi dadzą bardzo dobry rezultat i wyciszenie na poziomie nawet 55 db, na które składać się będzie wyciszenie okna najwyższej klasy, czyli ok. 45 db plus wyciszenie rolety - w granicach 10 db. Można również postawić w największym stopniu na termoizolację, przy czym w połączeniu z oknami o niskim współczynniku przenikania ciepła, rolety dadzą jakieś 10% lepsze wyniki. To oczywiście sporo biorąc pod uwagę roczne koszty ogrzewania domu i oszczędność w portfelu. Dodatkowo można liczyć na oszczędność na klimatyzacji w pomieszczeniu bądź jego naturalne klimatyzowanie dzięki rolecie, jeśli nie ma się zamontowanego systemu klimatyzacji. Dzięki temu można uzyskać temperaturę nawet o 10 stopni niższą niż na zewnątrz, co jest bardzo pomocne, kiedy latem panują upały.

 

Wybór rolet zewnętrznych nie jest łatwy, tym bardziej, że można je idealnie kolorystycznie dopasować do elewacji dzięki lakierowanym powierzchniom z palety RAL. Estetyka łączy się z funkcjonalnością i ergonomią, a komfort we własnym domu jest najwyższą wartością. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem wyspecjalizowanych rolet, które pomogą nam pozbyć się tego co nam najbardziej doskwiera, czyli ubytku ciepła zimą, nadmiernego nasłonecznienia latem oraz zbyt dużego poziomu hałasu.