Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Rolety w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych

Rolety w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych

Środa 4 lutego 2015, przez admin

Dziś nowoczesne wnętrza mieszkalne, to również inne spojrzenie na funkcję okna i regulację natężenia oświetlenia w ciągu dnia. Rolety pozwalają nie tylko w atrakcyjny sposób uzupełnić aranżację każdego wnętrza, ale dostosować natężenie światła wpadającego z zewnątrz zgodnie z naszymi preferencjami.

Jeśli tylko dobierzemy właściwą kolorystykę, to nawet przy minimalistycznym wystroju poczujemy się w pomieszczeniu komfortowo. To dzięki roletom latem promienie słoneczne nie nagrzeją szybko wnętrza pokoju. Chronią też przed ostrym słonecznym światłem. Sprawiają, że we wnętrzu jest przytulniej i chce się w nim przebywać. Jeśli jest to miejsce pracy, tym bardziej komfort, jaki możemy sobie zapewnić, wpłynie na naszą wydajność i opóźni pojawienie się pierwszych symptomów zmęczenia.

Rolety materiałowe to nie tylko wygodny i efektywny sposób zasłonienia okna, ale sprawdzają się równie znakomicie przy zasłanianiu wszelkiego rodzaju wnęk i powierzchni. Dlatego tak chętnie korzystają z nich dekoratorzy wnętrz. Natomiast użytkownicy doceniają ich trwałość i uniwersalność.

W zależności od zastosowanego materiału nadają pomieszczeniu ciekawy styl i charakter. Inny materiał rolety wybierzemy, jeśli chcemy, aby stanowił tylko atrakcyjną dekorację okna a inny, gdy bardziej zależy nam na skutecznym odcięciu światła i ochronie przed nagrzewaniem się wnętrza pomieszczenia w okresie letnim. Na rynku możemy spotkać zarówno klasyczne rolety tekstylne, jak i rolety w kasetach oraz rolety mini. Zaletą rolet w kasetach jest poza łatwym montażem bezpośrednio na skrzydle okna, brak efektu zmniejszenia światła szyby.

Jeśli ktoś sobie ceni możliwość całkowitego zaciemnienia na przykład sypialni tak, aby nawet w słoneczny dzień można było spokojnie spać, to w praktyce wybór jest tylko jeden – instalacja rolet z odpowiedniego materiału. W tym przypadku sprawdzają się te wykonane z materiału jednostronnie pokrytego białą lub srebrną powłoką. W niektórych wykonaniach prowadnice mogą być również dodatkowo uszczelnione, co zapobiega przenikaniu światła słonecznego do wewnątrz.