Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Rola hostessy w promowaniu marki

Rola hostessy w promowaniu marki

Piątek 28 marca 2014, przez Marek Konieczny

Promotorzy z agencji reklamowych jak zatrudniają często młode dziewczyny, które na różnego rodzaju targach, wystawach czy też pokazach mają promować produkty rozmaitych firm. Czy taka forma promocji jest skuteczna? Niektórzy uważają ją za zbędny element targów, inni zaś nie wyobrażają sobie efektywnego reklamowania marki bez udziału hostessy.

A jak jest naprawdę? Agencje hostess jak Glorietta będą oczywiście stosować tego rodzaju zabiegi, aby przyciągnąć uwagę zwłaszcza męskiej części klientów. Jednak musimy pamiętać, że czasami taka reklama może nawet zaszkodzić wizerunkowi firmy.

O ile przystoi ona na przykład promowaniu usług salonu samochodowego czy konkretnej marki auta, gdzie pół-rozebrane modelki to norma, o tyle w czasie targów książek albo wystawy gołębi, takie hostessy mogą wyglądać co najmniej dziwnie. Wszelkie zabiegi trzeba więc stosować z umiarem i pamiętać o tym, że różne "tricki" reklamowe będą adekwatne lub nie w przypadku konkretnych wydarzeń promocyjnych.

Zamiast hostessy, można przecież ograniczyć się np. do punktu informacyjnego, do którego zainteresowany daną marką, konkretnym produktem bądź usługą klient będzie mógł sam podejść, dopytać, poprosić o próbkę, ulotkę czy folder reklamowy. A hostessa niejednokrotnie może być zbyt nachalna i kojarzyć się co niektórym bardzo jednoznacznie.

Mimo to, nie każdy organizator imprez i wydarzeń promocyjnych pamięta o tych złotych zasadach i "wystawia" swoje modelki wszędzie, gdzie popadnie, tylko dlatego, że "tak się już przyjęło" i że inni promotorzy postępują dokładnie tak samo. Tymczasem sposobów promocji jest naprawdę mnóstwo, wystarczy trochę inwencji i kreatywności, a jakiś inny pomysł, niż kolejna rozebrana hostessa, przyjdzie nam - jako promotorom - do głowy.

Dzięki niemu, będziemy mogli zabłysnąć i pokazać się z zupełnie innej niż dotychczas strony, a ukierunkowanie naszych działań promocyjnych na inne tory, skupi również wzmożoną uwagę na promowanym produkcie. Pamiętajmy więc, że hostessy mogą wspierać akcje reklamowe, ale nie zawsze i nie wszędzie.