Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Rodzaj farby a pomieszczenie

Rodzaj farby a pomieszczenie

Piątek 5 września 2014, przez aliz

Dobór koloru ścian jest bardzo ważną decyzją podejmowaną przez wielu z nas przynajmniej raz w życiu. Jednak oprócz doboru barw, warto także zwrócić uwagę, na to, jakimi farbami pokrywami ściany w poszczególnych pomieszczeniach.

Do każdego z pokoi należy zastosować inne, dzięki czemu w jak najbardziej optymalny sposób wykorzystamy dane nam możliwości.

W salonie i sypialnisprawdzą się farby, które pomogą ukryć nierówności, powstałe podczas budowy domu bądź jego remontu. W takim przypadku na pewno odpowiednie będą emulsyjne farby matowe bądź farby akrylowe, które charakteryzują się wysoką paraprzepuszczalnością. Wysoka odporność na wilgoć ważna jest przede wszystkim w pokojach, w których śpimy. Zapewni nam to odpowiednią cyrkulację powietrza.

W pokoju dziecięcym bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie farb, które nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu naszego dziecka. Warto również pomyśleć o zdolnościach artystycznych naszej pociechy, która w pewnym momencie swojego życia na pewno zacznie je wykazywać. W takim przypadku należy zastosować w pokoju zmywalne farby, aby uchronić ściany przed rysunkami, które będą musiały tam pozostać do następnego pomalowania ścian, które może nieprędko nadejść.

Przedpokój i korytarz to miejsca, które są często używane, co wiąże się z większą możliwością narażenia ich na szkody i zadrapania. Aby jak najlepiej ochronić te pomieszczenia najlepiej pomalować je farbami akrylo-lateksowymi.

W łazience, pomieszczeniu najbardziej narażonym na wilgoć warto zastosować farby lateksowe, lub akrylowe. Można także pokusić się o takie z wzmocnionymi środkami przeciw powstawaniu oraz usuwaniu grzybów. Tym sposobem nasza łazienka nie będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Kuchnia powinna mieć tak pokryte ściany, w których łatwo zetrzeć wszystkie osady z gotujących i smażących się dań. Zapewnią nam je farby akrylowe lub ceramiczne, które są odporne właśnie na takie działania. Jeśli mamy także pomieszczenie gospodarcze, dobrze jest pokryć jego ściany farbami winylowymi lub akrylowymi. Ze względu na sposób ich użytkowania należy je raz na jakiś czas odświeżać.

Duży wybór farb znajdziesz w sklepach Leroy Merlin: http://www.leroymerlin.pl/farby,a737.html