Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Reportaż ślubny to dobry pomysł

Reportaż ślubny to dobry pomysł

Środa 10 sierpnia 2016, przez alfred.p

Reportażowa fotografia z dnia ślubu staje się coraz popularniejsza. Najpierw mieliśmy do czynienia jedynie ze zdjęciami w kościele, później doszły jeszcze zdjęcia podczas wesela, następnie dołączyły sesje ślubne, sesje narzeczeńskie, a teraz w modzie są reportaże ślubne, czyli zdjęcia od A do Z - włącznie z wszystkimi przygotowaniami w dniu ślubu.

Album ślubny jest pamiątką na całe życie. Do zdjęć ze ślubu wiele osób wraca po długich latach, wspólnie z dziećmi, a potem razem z wnukami wspomina wyjątkową chwilę. Dlatego warto zadbać o to, aby fotograf ślubny był profesjonalistą, który wykona doskonałej jakości zdjęcia.

Przed rezerwacją usług warto sprawdzić sprzęt, z którego korzysta fotograf, dowiedzieć się, ile osób obsługuje uroczystość ślubną (wielu fotografów pracuje w parze, dzięki czemu dokumentacja z uroczystości jest jeszcze bardziej szczegółowa).

Obecnie wielu fotografów, jak ten - IntoTheWed Fotografia Ślubna Zakopane - pracuje techniką reportażu. Pozowane zdjęcia powoli odchodzą już w przeszłość. Fotki, które wypełnią ślubny album mają być naturalne i przedstawiać emocje, które towarzyszą Pannie Młodej, Panu Młodemu oraz ich rodzicom i gościom w tej wyjątkowej chwili.

Reportażowa fotografia ślubna to nie tylko dokumentacja wydarzenia, ale przede wszystkim utrwalenie uczuć. Dobry fotograf musi wnikliwie obserwować uczestników uroczystości zaślubin, śledzić zabawę weselną. Tylko w ten sposób można stworzyć album. który będzie opowieścią o dniu ślubu.

Bardzo ważna jest jakość zdjęć, ale także ich obróbka i odpowiednia selekcja. Fotki powinny stworzyć fotoreportaż, który będzie historią miłośni Młodej Pary. Wiele osób do ślubnego albumu dołącza zdjęcia z dzieciństwa, sesje narzeczeńskie. Zakończeniem opowieści mogą być fotki ze ślubnego pleneru. Zdjęcia plenerowe zwykle są pozowane, mogą być stylizowane.