Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Ręczniki hotelowe – czyli biel wiecznie w modzie

Ręczniki hotelowe – czyli biel wiecznie w modzie

Poniedziałek 15 lipca 2013, przez texbart

Nie zastanawiało Państwa nigdy czemu większość właścicieli, kierowników czy szefów hoteli inwestując w tekstylia hotelowe wybiera przede wszystkim biel? Jeżeli korzystaliście kiedykolwiek z ośrodków, które miały w logo więcej niż dwie gwiazdki to na pewno zauważyliście dominujący kolor biały. Nie jest to nie przypadkowe. Już tłumaczę dlaczego.

Ręczniki hotelowe a podłoże psychologiczne

Proszę, zadajcie sobie pytanie. Jak byście Państwo zareagowali gdyby w łazience hotelowej, ale to takiej z kilkugwiazdkowego kurortu zastali ręczniki w różnokolorowe paski, pstrokate, groszki czy inne zwierzątka? Jeżeli nigdy nie korzystaliście z tego typu dobrodziejstw cywilizacji (bo na przykład nie mieliście takiej potrzeby) to raczej będzie wam to obojętne. Jeżeli jednak jesteście stałymi bywalcami, to jesteście przyzwyczajeni do pewnego standardu. A standard w tym przypadku…

… to świetnej jakości ręczniki z najlepszej przędzy, w kolorze najjaśniejszej bieli. Teraz pytanie brzmi, co rozumieć przez słowa „najlepsza przędza”. Otóż jeżeli chodzi o ręczniki hotelowe czy też szlafroki, pościel i inne tego typu artykuły to są dwa podstawowe surowce z których korzystają hotelarze. A ściślej rzecz ujmując producenci tychże.

Po pierwsze – przędza bawełniana, (100% CO). To chyba najbardziej popularny i znany materiał, z którego tworzone są właściwie wszystkie artykuły hotelowe.
Po drugiej – 100% CV z bambusa, lub po prostu włókno bambusowe. Różni się tym od bawełny, że ma niesamowite właściwości, których ten pierwszy surowiec zwyczajnie nie posiada. Można zaliczyć do nich między innymi bardzo szybkie wchłanianie wody, cechy antyalergiczne i przeciwgrzybiczne.

Biel jest charakterystyczna dla hoteli jeszcze z jednego ważnego powodu. Biały kolor na ręcznikach trudniej zanika. Tekstylia hotelowe pierze się przede wszystkim w bardzo wysokich temperaturach, i to w ilościach masowych. Także widzimy tutaj powód ekonomiczny, prawdopodobnie najważniejszy.

Odpowiadając na pytanie – czemu biel? Trzeba było przedstawić aspekty psychologiczne jak i również ekonomiczne.