Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Ranking kredytów konsolidacyjnych - w którym banku opłaca się go (...)

Ranking kredytów konsolidacyjnych - w którym banku opłaca się go zaciągnąć?

Środa 26 sierpnia 2015, przez admin

Kredyt na samochód w jendym banku, kredyt przeznaczony na remont mieszkania w drugim banku i jeszcze kredyt na sprzęt AGD i RTV w jeszcze innym banku. W praktyce oznacza to: różne terminy spłat, różne wielkości rat i często również inne banki. Jednym słowem – chaos. Jeśli znacie ten ból, to kredyt konsolidacyjny jest dla was idealnym rozwiązaniem. Dlaczego?


Kredyt konsolidacyjny:

umożliwia spłatę kilku różnych zobowiązań, za pośrednictwem jednej raty,
przyczynia się do zmniejszenia wielkości miesięcznej raty kredytowej poprzez wydłużenie okresu spłaty,
daje możliwość wyboru terminu dokonywania wpłaty raty kredytu. Na przykład wygodnym rozwiązaniem jest wskazanie dnia otrzymywania wynagrodzenia, jako dzień spłaty raty kredytu. Wówczas z otrzymanej pensji od razu ściągana jest określona kwota, a pozostałymi pieniędzmi możesz dowolnie dysponować.

Jakie kredyty konsolidacyjne, są obecnie najbardziej atrakcyjne? Dla zobrazowania odpowiedzi na to pytanie przyjmijmy, że poszukujesz kredytu konsolidacyjnego na 3 lata, na kwotę 30 000 złotych. W takim przypadku godne uwagi będą oferty dostępne w Getin Bank, Eurobank i PKO Bank Polski. Getin Bank proponuje miesięczną ratę kredytu w wysokości 568 złotych. Wartość ta uwzględniałaby 6,9% oprocentowanie oraz około 11,35% prowizji.

Eurobank z kolei, przy oprocentowaniu 3,5% oraz 13% prowizji zgodziłby się na ratę kredytu w wysokości 523 złotych. Najkorzystniej przy podanych warunkach wypadłby PKO Bank Polski, który przy oprocentowaniu 6,99% nie pobrałby prowizji (0% prowizji obowiązuje od kwoty 30 000 złotych, poniżej tej wartości oprocentowanie wynosi 3,99%), dzięki czemu oferowana rata kredytu byłaby najniższa i wyniosła 511 złotych. Ponadto, decydując się na którykolwiek z opisanych kredytów konsolidacyjnych nie będziesz zmuszony do ubezpieczenia się, aczkolwiek taka opcja będzie dostępna.

Kredyt konsolidacyjny nie tylko sprawi, że Twoje życie stanie się bardziej uporządkowane, ale spłata samych zobowiązań będzie łatwiejsza. Bycie kredytobiorcą wcale nie musi oznaczać, że musisz w pełni podlegać regułom narzuconym odgórnie przez banki. Dąż do tego by kredyt był także dostosowany pod Twoje potrzeby i preferencje - by był Twój, ale i dla Ciebie.

Więcej przydatnych porad znadziesz na blogu pod tym adresem.