Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Przewodnik po restauracjach- jak wybierać?

Przewodnik po restauracjach- jak wybierać?

Niedziela 28 maja 2017, przez admin

Z wielu badań wynika, że Polacy coraz chętniej jedzą na mieście.

Wychodzimy na lunch w przerwie od pracy, ze znajomymi na drinka czy piwo lub też świętujemy urodziny czy ważniejsze imprezy rodzinne w restauracji. Trend jedzenia na mieście możemy zauważyć po ilości knajpek i kawiarenek, które już dawno wykroczyły poza teren ścisłego centrum miast. Podobne wnioski można wysnuć wychodząc z domu wieczorem w weekend. Jak zatem dobierać restauracje by się rozczarować? Które warto odwiedzić?

Egzotyczne smaki

Z pewnością wiele osób kieruje się zasadą, że jeśli wychodzą gdzieś zjeść czy spotkać się ze znajomymi, to warto postawić na oryginalne miejsce. Często wybieramy kuchnie świata, np. kuchnię chińską, meksykańską, gruzińską czy francuską. Jest to doskonały wybór, jako że pozwala nam to odbyć kulinarną podróż dookoła świata bez ruszania się z miejsca. Przykładowo restauracje w Warszawie oferują nam jedzenie z najbardziej odległych zakątków świata w różnych kulinarnych aranżacjach. Co więcej, to właśnie restauracja jest najwłaściwszym miejscem, by pierwszy raz próbować taki rzeczy jak owoce morza, sushi i inne nieco bardziej odległe od naszych gustów smakołyki. Tylko w restauracji możemy mieć pewność, że danie zostało prawidłowo przyrządzone przy użyciu składników wysokiej jakości.

A może coś regionalnego?

Nie zawsze mamy jednak ochotę na próbowanie bardzo egzotycznych smaków. Może warto zatem postawić na coś polskiego. Wbrew pozorom, kuchnia polska wcale nie musi być nudna. Co więcej, kuchnie regionalne są zróżnicowane, dzięki czemu mamy możliwość lepiej poznawać własną kulturę. Ponadto, restauracje z kuchnią polską mogą zaoferować nam coś, czego nigdy nie było nam dane spróbować w rodzinnym domu, jak np. czernina czy pieczona gęś lub pieczona kaczka.

Kuchnia lifestyle

Coraz silniejszym trendem, który warto sprawdzić na własnym podniebieniu są restauracje dla wegan, wegetarian, kuchnię fit, dania bezglutenowe i wiele innych. Powstają nawet specjalne miejsca dla miłośników zwierząt, którzy mogą przyjść do restauracji czy kawiarni ze swoim czworonogiem lub miejsca dla rodzin. To wszystko daje nam przyjemną i przyjacielską atmosferę a także poczucie przynależności. Z pewnością, takie miejsca obfitują w kuchnię na wysokim poziomie w nieco bardziej alternatywnym wydaniu.