Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Przeprowadzka czy koniec świata?

Przeprowadzka czy koniec świata?

Jak bezboleśnie przeżyć przeprowadzkę?

Niedziela 28 kwietnia 2013, przez pozycjaprosta

Kiedy kupiliśmy nowe mieszkanie, albo gdy wybudowaliśmy dom wydaje nam się, że najgorsze mamy za sobą. Nic z tego - czeka nas jeszcze przeprowadzka! Złe przygotowanie się może zamienić najlepszy w najgorszy dzień naszego życia. Na szczęście są sposoby, by temu zapobiec.

Dzieci biegające dookoła niespakowanych ubrań, które właśnie wyrzuciliśmy z szafy, pies gryzący pracowników firmy transportowej i nasz szef, który od trzech godzin dzwoni, pytając gdzie jest obiecany raport. Niewiele potrzeba, by przeprowadzka zamieniła się w koszmar, którego nie da się przeżyć.

Na szczęście są sposoby, by uniknąć chaosu i sprawić, że przeprowadzka będzie ekscytującą podróżą nie tylko do nowego miejsca zamieszkania, ale i do nowej przyszłości. Wystarczy trzymać się kilku prostych reguł, żeby poradzić sobie z tym trudnym dniem.

Przede wszystkim dobre planowanie. Przynajmniej dwa tygodnie wcześniej musimy znaleźć dobrą firmę transportową, która spełni nasze oczekiwania - takie firmy najczęściej mają dość napięte grafiki. Poza tym musimy umówić się po odbiór kluczy (najlepiej wcześniej) i zaplanować mniej więcej rozkład mebli w nowym miejscu.

Poza tym zorganizowane pakowanie. Pakować się najlepiej w kartony opisując flamastrem ich zawartość, warto też zaznaczyć te, które trzeba przenosić wyjątkowo ostrożnie. W czasie przeprowadzki lublin ważne będzie, by łatwo dojść do mebli, dlatego lepiej nie stawiać wszystkiego blisko wejścia albo w korytarzu. Nie możemy też zapomnieć o zaklejeniu drzwiczek mebli taśmą - zawsze przezroczystą, ponieważ brązowa zostawia na meblach ślady.

Warto pamiętać o sobie.Szczególnie w ten dzień, kiedy zmieniamy nasze zaciszne gniazdko na całkiem nową przestrzeń, którą dopiero udomowimy. Warto przygotować sobie kanapki, wodę, wyspać się dzień wcześniej. Po wynajęciu dobrej firmy do przeprowadzki i tak będziemy musieli podjąć wiele decyzji. A do tego przyda się wypoczęta głowa.

Trzeba wybrać dobrą firmę.To bardzo ważne, by wybrać profesjonalną firmę zamiast starszego pana z samochodem i dwoma pijanymi sąsiadami. Jeśli firma dobrze się prezentuje, ma właściwą reklamę, ładnie oklejony, czysty samochód a pracownicy nie wyglądają jakby wyszli z więzienia, to jest dobrze. Profesjonaliści będą bardzo pomocni, dlatego lepiej zapłacić parę groszy więcej, niż oszczędzać na firmie, która zniszczy meble, które przecież lubimy i za które zapłaciliśmy!

Nie wolno nam tracić głowy. To chyba najważniejsza zasada. W trakcie przeprowadzek wiele się dzieje, ale załamywanie się nie jest dobrym sposobem. Dużo lepiej z uśmiechem przebrnąć przez to wyzwanie. Jeśli to poprawi nam humor, to warto zaprosić na tę okazję paru znajomych, albo kogoś z rodziny. Nawet jeśli w niczym nie pomogą, to przynajmniej podniosą na duchu.