Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Przemysł chemiczny z Niemiec

Przemysł chemiczny z Niemiec

Czwartek 6 listopada 2014, przez Bartek Cisowski

Chemia z Niemiec, kompleks procesów, działań i organizacji zaangażowanych w produkcję chemikaliów i ich pochodnych.

Chociaż chemia z Niemiec może być opisana po prostu jako przemysł, który wykorzystuje chemię i produkuje substancję chemiczne, definicja ta nie jest całkowicie zadowalająca, ponieważ pozostawia otwartą kwestię, co jest substancją chemiczną. Definicje przyjęte dla statystycznych celów gospodarczych różnią się w poszczególnych krajach.
Zakres jaki posiada chemia z Niemiec jest w części ukształtowanej przez zwyczaj, a nie logiki. Przemysł naftowy jest zwykle traktowana jako odrębna od chemii z Niemiec, w początkach tego przemysłu w XIX wieku ropa była jedynie poddana prostej obróbce destylacyjnej. Nowoczesne procesy przemysłowe ropy jednak doprowadziły do zmian chemicznych, a niektóre z produktów nowoczesnego kompleksu rafineryjnego jest stosowany do opisania tych operacji chemicznych, ale ponieważ są one często wykonywane w tej samej roślinie co podstawowe destylacje.
Chemia z Niemiec to w pewnym sensie środki chemiczne, ponieważ są one produkowane przy użyciu środków, czasami wymagającymi opatrunku przed rafinacją. Metale takie jak stal, ołów, miedź i cynk są wytwarzane w rozsądnie czystej postaci i są później wykonane w użyteczne kształty. Jednakże chemia z Niemiec, nie jest uważana za część przemysłu chemicznego. W nowoczesnej metalurgii, takiej metale jak tytan, tantan czy wolfram są produkowane przez procesy chemiczne z udziałem dużych umiejętności, ale nadal są one klasyfikowane jako metale podstawowe.
Granica istnieje biorąc pod uwagę jak działa chemia z Niemiec, jest jednak nieco zdezorientowana. Jego głównymi surowcami są paliwa kopalne, powietrze, sól, wapień, a niektóre specjalistyczne surowce dla produktów specjalnych, takich jak przykładowo fosforany. Chemia z Niemiec przetwarza te surowce do produktów podstawowych, średnich i wyższych, rozróżnienie na podstawie odległości od produktu od konsumentów.