Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Proste pożyczanie

Proste pożyczanie

Wtorek 14 lipca 2015, przez admin

Ludzie coraz częściej korzystają z usług firm pożyczkowych. Tego typu oferty stały się bardzo popularne w Polsce w ostatnich latach. W związku z tak dużym zainteresowaniem powstaje coraz więcej firm pożyczkowych świadczących coraz więcej usług z zakresu udzielania pożyczek.

Ile i na jak długo

Na początku działalności, firmy pożyczkowe oferowały niewysokie kwoty z bardzo wysokim oprocentowaniem. W tym momencie zarówno kwoty jak i oprocentowanie uległy znacznej zmianie. Można znaleźć pożyczki pozabankowe z zerowym oprocentowaniem na kilka miesięcy. Rozwój rynku parabanków wpłynęło na poszerzenie ofert, które mogą konkurować z ofertami kredytowymi banków. Dzięki temu możemy pożyczyć od 100zł. do nawet kilku tysięcy. Czas pożyczek również się wydłużył i mamy do wyboru pożyczki krótkoterminowe do 30 dni oraz długoterminowe do kilku miesięcy.

Wygoda a zaufanie

Popyt na chwilówki sprawił, że na rynku zaczęły pojawiać się różne firmy udzielające pożyczki pozabankowe. Niestety nie wszystkie są w pełni uczciwe względem klientów i bywa, że klienci czują się oszukani. Po takich sytuacjach Ci klienci już nie darzą ani sympatią ani zaufaniem firm pożyczkowych. Wielu osobom może wydawać się, że banki są bezpieczniejsze, ponieważ kredyt w banku wymaga od nas większej uwagi, umowę trzeba podpisać osobiście itd. Firma pożyczkowa potrzebuje jedynie dowodu osobistego i numeru aktywnego rachunku bankowego. Poza tym cała procedura odbywa się bez naszej obecności w danej firmie pożyczkowej. Wniosek składamy online, podpisaną umowę wysyłamy listem poleconym, a ewentualne pytanie można zadać telefonicznie. Z jednej strony to bardzo wygodne rozwiązanie, ale z drugiej ogranicza ono zaufanie klienta.

Popularność wśród pożyczek

Wśród pożyczkodawców znajdują się firmy, które na rynku pożyczkowym są liderami i wyprzedzają pozostałe firmy i w proponowanej ofercie, i w pozyskiwaniu nowych klientów. Dla pożyczek pozabankowych reklama, którą robią sami klienci poprzez polecanie, jest najlepszą reklamą. Dlatego im więcej zadowolonych klientów, tym większa i pożyteczniejsza reklama. Do największych i najbardziej znanych należą: Wonga, Vivus i najstarszy Provident. Wśród pożyczkodawców cieszących się uznaniem klientów znajdziemy NetCredit, a także Lendon. Od tych pożyczkodawców klienci pożyczają najchętniej.

Wybór

Minimum formalności i szybki dostęp do gotówki jest bardzo ważny, a czasami bardzo potrzebny, dlatego pożyczki pozabankowe zyskały na popularności. Niestety w banku potrzeba kilku dni na załatwienie formalności kredytowych, w tym przypadku cała formalność jest sprowadzona do wymaganego minimum. Dla niewielkich sum taka procedura jest wystarczająca, natomiast przy wyższych kwotach pożyczki, parabanki wymagają dodatkowej dokumentacji. Starając się o kredyt w banku, dostajemy propozycję ubezpieczenia go, w przypadku parabanku nie ma takiej możliwości. Pożyczone pieniądze nie mają takiego zabezpieczenia. Wybór tego, na czym nam bardziej zależy, należy wyłącznie do nas. Może nam w tym pomóc specjalna porównywarka internetowa. Taką znajdziemy m.in. pod adresem: http://www.finmarket.pl/finanse/szybkie-pozyczki.