Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Proste formy w łazience

Proste formy w łazience

Czwartek 25 kwietnia 2013, przez daro44

W ostatnich czasach szalenie popularny wśród projektantów wnętrz stał się minimalistyczny styl aranżacyjny, który jak sama jego nazwa wskazuje wykorzystuje minimum niezbędnego sprzętu oraz dekoracji. Łazienki zaaranżowane w stylu minimalistycznym nadają mu niezwykle sterylnego i wyjątkowego charakteru.

Każdy projekt łazienki aranżowanej w stylu minimalistycznym wykorzystuje ogromne połacie szkła oraz luster. Projektanci wnętrz wykorzystując lustra na całej powierzchni ściany nie tylko uzyskują elekt optycznej głębi pomieszczenia ale ponadto wyjątkowo dekoracyjny element. Projekty łazienek minimalistycznych ograniczają ilość przedmiotów codziennego użytku ustawionych na szafkach czy półkach gwarantując w ten sposób poczucie niezwykłego ładu oraz porządku. W łazienkach obowiązkowo muszą pojawić się elementy wykonane z najwyższej jakości połyskującej stali nierdzewnej, niklu bądź chromoniklu, których zastosowanie gwarantuje uzyskanie efektu niezwykłej sterylności aranżowanego wnętrza. Wykorzystywane są szklane misy umywalkowe, które przybierają kształty stożków, prostokątów a nawet szklane wanny. Projektanci wnętrz proponują również bardzo proste w swojej formie kabiny prysznicowe wykonane z tafli specjalnego szkła, często bez drzwi, w których klasyczny brodzik ceramiczny zastępują glazura i odpływ liniowy.

Styl minimalistyczny wycisza skołatane nerwy codzienną pracą i stresem dlatego w większości przypadków decydują się na jego zastosowanie młodzi, czynni zawodowo ludzie podążający za sukcesem i szczęściem.