Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Prom Świnoujście

Prom Świnoujście

Wtorek 28 maja 2013, przez sanas

Podróż do Świnoujścia to bardzo dobry pomysł na koniec tygodnia ewentualnie dłuższe wakacje. Mnogość różnego rodzaju atrakcji pozwala spędzać czas w Świnoujściu swojsko nawet, gdy pogoda nie sprzyja. Najtrudniejszą częścią eskapady na wyspę uznam, inaczej naczelną część tegoż ślicznego miasta jest przeprawa promem.

W Świnoujściu działają 2 przeprawy promowe. Jedna głównie na rzecz rezydentów, druga dla każdego, także wczasowiczów. W weekendy turyści mają możliwość użytkować wprawdzie z obu przepraw.

Wytypowanie właściwej przeprawy promowej w Świnoujściu to najistotniejszy składnik każdej podróży z bądź do tego miasta.
Możliwość sprawdzenia obowiązujących kolejek i rozkładu kursowania promów w telefonie komórkowym wydaje się być najszybszym sposobem z korzystania z kamer będących na przeprawach promowych Bielik i Karsibór.

Korzystając z tej strony macie państwo możliwość podglądania jednej z siedmiu kamer mających lokalizację w pobliżu przeprawy, a także przeczytania rozkładu kursowania promów i zasad, na jakich działa przeprawa promowa.

Promy oscylują przez siedem dni w tygodniu, całą dobę. Od 4:20 do 23:40 chodzą co 20 minut, niemniej jednak od północy do 4:00 z częstością co 40 min (pływa wtedy zaledwie jedna jednostka). Z przeprawy promowej mogą korzystać wozy osobowe i ciężarowe o możliwej masie całkowitej do 2,2 tony. W godzinach od 4:00 do 22:00 tylko pojazdy posiadające tablice rejestracyjne ZSW lub identyfikatory. W dni zwykłe od godziny 22:00 do 4:00, jak i w weekendy, tj. od piątku od godziny 17:00 do poniedziałku do godziny 4:00 - wozy osobowe oraz ciężarowe o możliwej masie całkowitej do 2,2 tony - bez zawężeń. W razie kolejki promy krążą do odciążenia korka.