Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Profesjonalny makijaż ślubny

Profesjonalny makijaż ślubny

Poniedziałek 11 stycznia 2016, przez mariuszc

Ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdej kobiety, więc makijaż w czasie tej uroczystości musi być wykonany i dobrany w najdrobniejszych szczegółach. Samodzielne podjęcie się tego zadania może nie być łatwe, więc warto się udać do profesjonalnej kosmetyczki i wizażystki. Należy mieć na uwadze fakt, że inwazyjne zabiegi kosmetyczne należy wykonywać min. miesiąc wcześniej, aby skóra w czasie uroczystości nie była podrażniona.

Odpowiednio przygotowana cera jest idealnym podłożem dla zastosowania makijażu. Istotne jest dobranie podkładu do rodzaju i odcienia skóry, tak, aby nie było go widać. Nie można zapomnieć o uszach, je również należy pokryć podkładem bądź pudrem, gdyż często z doświadczenia wiemy, że w stresujących sytuacjach robią się purpurowe.
Użycie kolektora pozwala zniwelować różnego typu defekty. Gdy twarz uzyska efekt świeżości powinno się zebrać nadmiar kosmetyków i sebum, a następnie ją przypudrować.

Wizażystka na początku powinna wykonać próbny makijaż, aby dobrać odpowiednio kolory pudru i podkładu po ówczesnej próbie uczuleniowej. Przed nałożeniem makijażu na twarz będzie nakładany tonik, aby przywrócić cerze odpowiednie ph.

W makijażu ślubnym zazwyczaj stosuję się takie kolory jak beż, brązy, delikatny odcień szarości, pomarańcz oraz cienie satynowe.

Aby kobieta czuła się pewnie i dobrze, musi wyglądać naturalnie. Dlatego nie można przesadzać z nadmiarem makijażu. Więc drogie Panie pamiętajcie o tym.