Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Producent styropianu – jak mądrze wybrać?

Producent styropianu – jak mądrze wybrać?

Czwartek 26 listopada 2015, przez admin

Nikt nie powiedział że wybór materiału do termoizolacji domu a tym bardziej producenta będzie łatwe. Na rynku znajdziemy wiele produktów przeznaczonych do ocieplania jak np. wełnę mineralna czy płyty PIR. My skupimy się na wyborze producenta styropianu. Różne parametry, różne ceny różna jakość ale wybór i tak należy do nas. Czym się kierować przy wyborze producenta styropianu?

Zasada 1

W pierwszej kolejności warto zobaczyć jak długo firma funkcjonuje na rynku, czy to jest polska czy zagraniczna firma. Należy sprawdzić czy producent styropianu sprowadza go z zagranicy czy produkuje towar na miejscu. Najprawdopodobniej lepszym wyborem będą Ci, którzy mają w Polsce fabryki ponieważ oznacza to na ogół bardzo długi horyzont inwestycyjny rozumiany jako budowanie rynku, dbałość o klienta itp.

Zasada 2

Organizacja działu handlowego wiele mów o firmie. Liczba przedstawicieli i zasięg działania to podstawowe informacje jakie warto uzyskać. Oczywiście najlepiej wybierać ogólnopolskich producentów.

Zasada 3

Strona www mówi prawie wszystko o firmie. W zakładce kontakt znajdziemy namiary na doradców technicznych. Warto wybrać jednego i spróbować zadzwonić aby sprawdzić jego dostępność i profesjonalizm. Niektórzy producenci nie tworzą stanowisk Przedstawiciel Handlowy w zamian tworzą pola Doradcy Techniczni. Lepiej korzystać z usług firm, które mają rozdzielone stanowiska. Im więcej firma inwestuje tym bardziej dba o markę i jakość wyrobów.

Zasada 4

System jakości ma znaczenie. Warto sprawdzić czy producent styropianu posiada tzw. ISO. Wprawdzie nie mamy gwarancjo jakości ale zwiększa to szanse że produkt jest na prawdę dobry.

Zasada 5

Przechodząc do sedna sprawy – oferta firmy. Dobry producent to taki, który w swojej ofercie ma nie tylko zwykły styropian ale także styropian techniczny jak LAMBDA czy HYDRO. Jeśli w ofercie znajdziemy inne grupy produktów jak np. cegły czy dachówki to możemy mieć pewność że jest to raczej hurtownia, która bardziej przywiązuje uwagę do sprzedaży niż samej jakości.

Zasada 6

Opinia o firmie. Na pewno nie jesteśmy pierwszymi osobami, które wybierają styropian danego producenta. Warto zajrzeć do Internetu i poczytać opinie innych użytkowników produktu. Każdy producent dbający o swój wizerunek i jakość produktów dużo publikuje. Czasem jest to kopalnia wiedzy, z której warto korzystać budując dom.

Zasada 7

Rozwój firmy gwarantuje że produkty będą miały najwyższą jakość. Przed podjęciem decyzji o wyborze producenta styropianu sprawdź czy współpracuje z instytutami badawczymi czy wyższymi uczelniami. Świadczy to bowiem o bardzo mocnym i wieloletnim dbaniu o jakość produktów i wizerunek dobrego producenta.