Internetowy poradnik

Strona główna > Pozycjonowanie > Problem Duplicate Content w artykułach do przedruku

Problem Duplicate Content w artykułach do przedruku

Piątek 19 lipca 2013, przez alfred.p

Aby zrozumieć jaki wpływ może mieć Duplicate Content na artykuły do przedruku, a docelowo na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, należy wyjaśnić oba pojęcia. Pozycjonowanie stron w Internecie stało się bardzo ważnym narzędziem współczesnego marketingu. Mimo, że jest pracochłonne, odnosi zadowalające skutki.

Artykuły do przedruku obok stron typu presell page i katalogów są narzędziami marketingu interaktywnego. Artykuły takie, są udostępniane przez autora na stronach WWW dla Czytelników i przez nich mogą być kopiowane. Jednak, aby tekst mógł być skopiowany, treść musi zostać tak sformatowana jak zostawił ją autor oraz skopiowany tekst powielany być powinien wraz z linkami. Artykuły do przedruku charakteryzuje dobra jakość i ciekawy sposób ujęcia danego problemu przedstawionego przez autora.

Artykuły do przedruku są umieszczane na innych stronach, przez co autor zdobywa darmową reklamę i buduje swój PR. Można by pomyśleć, że jest to zwykły plagiat, lecz jest to całkowicie legalna działalność, nie podlegająca sankcjom karnym, gdyż autorzy godzą się na takie rozwiązanie Duplicate Content to natomiast powielanie treści. Zjawisko to jest coraz bardziej nagminne w sieci. Charakteryzuje się to tym, że na wielu stronach znajdują się takie same treści.

Strona, na której tekst pojawił się jako pierwszy, będzie wyżej pozycjonowana w wyszukiwarce, niż taka na którą tekst został skopiowany. Od dawna w sieci walczy się z kopiowaniem treści, bo właściwie, to gdy poszukujemy materiałów do napisania pracy i Google wyświetla nam wiele wyników, po czym okazuje się, że 90% to te same teksty, nie jesteśmy zbyt zadowoleni.

Wprowadzenie na daną stronę, zbyt wielu treści niepochodzących spod naszego pióra może w konsekwencjach doprowadzić do sytuacji, w której nasza witryna WWW zostanie wzięta pod uwagę, jako strona, która propaguje treści o charakterze spamu.