Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Prawdziwe drewno wraca do łask!

Prawdziwe drewno wraca do łask!

Środa 18 marca 2015, przez admin

Każdy człowiek po męczącym dniu pragnie wracać do domu pełnego ciepła i spokoju. Niewątpliwie nastroju takiego dopełnią podłogi wykonane z drewna. Pomyśleć się można, że do niektórych wnętrz takie podłogi po prostu się nie nadają - nie ma nic bardziej mylnego.

Obecnie na rynku polskim istnieje ogromny wybór różnorakich desek zarówno z drewna krajowego, jak i egzotycznego. Podłogi drewniane doskonale sprawdzają się w tradycyjnych małych domkach z drewna, mieszkaniach, murowanych domach wielopokoleniowych, a także w willach czy w gmachach biur. Podłogi drewniane można z doskonałym efektem wykorzystywać w zasadzie do każdego rodzaju wnętrz. Idealnie można nimi zagospodarować małe mieszkania, jak i najnowocześniejsze domy sterowane komputerowo. Podłogi drewniane nadają charakter pomieszczeniom stylizowanym zarówno na wnętrza z epoki średniowiecza, jak i tym w stylu modernistycznym. Warto zaznaczyć, że ponadczasowy charakter podłóg drewnianych wyraża się m. in. w ich niesamowitej trwałości. Wreszcie, grono specjalistów z dziedziny medycyny wychwala naturalne drewno ze względu na jego działanie prozdrowotne. Jest to bowiem idealny materiał dla wszystkich borykających się z alergią. Poprzez swoją naturalność drewno jest rewelacyjnym izolatorem akustycznym oraz elektrycznym.

Aktualnie w sklepach znaleźć można deski drewniane renomowanych firm, wśród których wyróżnić można takie jak Bona, Uzin, Pallmann, Hartzlack, Berger-Sedle, Maximus, Wakol, Loba, Irsa, Fado, Lechner, Kiilto, Barlinek, Egger. Wreszcie, poza deskami drewnianymi w sklepie zaopatrzyć się można we wszystkie akcesoria niezbędne do prawidłowego ułożenia parkietu. Wśród nich nie bagatelną rolę pełnią kleje do parkietu, które różnią się między sobą nie tylko opakowaniem, ilością i ceną, ale przede wszystkim trwałością i wygodą w użyciu.

Jak się okazuje, naturalne drewno znajdzie zastosowanie niemal wszędzie. Z powodzeniem wykorzystane może być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.