Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Pracownicy hotelowi

Pracownicy hotelowi

Piątek 21 lutego 2014, przez Marek Konieczny

Praca w hotelu to bardzo interesujące zajęcie. Pracownicy hotelu to między innymi recepcjoniści, portier, bagażowy, parkingowy, pokojówki, a także pracownicy w kuchni, kelnerzy, barmani.

Każdy z tych zawodów jest ważny. Pracownicy muszą dobrze wykonywać swoje zadania, cechować się wysoką kulturą osobistą, a także umieć pracować w zespole. Taka sprawna, zespołowa działalność hotelu, personelu, sprawiają iż hotel osiąga dobrą renomę, zapewnia każdemu z gości komfort, zadowolenie, satysfakcję, oraz cudowne wrażenia podczas pobytu.

Pracownicy recepcji i rezerwacji muszą być nienagannie ubrani, tak by byli wizytówką hotelu- to na nich pierwszych napotyka się gość. Recepcjoniści są w całodziennym bezpośrednim kontakcie z gośćmi, służą cenną radą nie tylko odnośnie pobytu w hotelu, ale i muszą posiadać wiedzę na temat miasta. Często goście hotelowi pytają recepcjonistów co ciekawego i gdzie można zobaczyć w mieście. Istotną sprawą jest, by recepcjoniści znali języki obce.

Podnosi to renomę w kontaktach z zagranicznymi turystami. Pokojowe, sprzątaczki muszą cechować się sumiennością, pracowitością i dokładnością. Są one mniej widywane przez gości, ale to nie znaczy, że nie mają być schludnie ubrane. W restauracji hotelowej i pubie królują barmani i kelnerzy.

Do nich także należy dbałość o dobre samopoczucie gości hotelowych i sumienna praca. Kelner i barman musi lubić pracę z ludźmi, często bowiem klienci lubią rozmawiać przy barze. Znajomość języka obcego także jest konieczną umiejętnością, by barman praca i kelner praca mogły przebiegać bez zakłóceń. Praca w hotelu jest ciężka, ale przynosi zadowolenie, a najlepiej jest, kiedy goście z radością powracają.


Źródło: Horeca Service