Internetowy poradnik

Strona główna > Finanse > Pracowałeś w Norwegii? Możesz odzyskać podatek

Pracowałeś w Norwegii? Możesz odzyskać podatek

Środa 22 maja 2013, przez pozycjaseo

W tym roku ukończyłem studia w języku niderlandzki. Wybrałem właśnie takie studia dlatego, iż moja najbliższa rodzina, rodzice i siostra mieszkają na stałe w Norwegii, ale także dlatego, że lubię ten język, gdyż od dziecka miałem z nim kontakt. Cała rodzina wyjechała za granicę, ja postanowiłem zostać w Polsce i podszkolić się w języku niderlandzkim, aby wyjechać tam i nabyć doświadczenia jako tłumacz, aby w przyszłości mieć dobrą pracę na polskim rynku. Gdy wyjeżdżałem miałem zagwarantowaną prace właśnie w tym kierunku.

zwrot podatku NorwegiaW Norwegii przebywałem około dwóch lat. Za zarobione pieniądze postanowiłem spróbować zacząć własną działalność, otworzyć firmę. Być dobrze cenionym tłumaczem. Ale na początku jeszcze brakowało pewnej kwoty. Podjąłem prace w Polsce, także w moim zawodzie, cieszyłem się, że nadal rozwijałem swoje zainteresowania i pasję. Rozmawiając ze znajomymi ktoś zapytał czy otrzymałem zwrot podatku Norwegia. Szczerze, nigdy się nad tym nie zastanawiałem, nie przypuszczałem że coś takiego w ogóle istnieje, dlatego pomyślałem, że może dobrze byłoby „poszperać”, poczytać o tym w Internecie. Nie wiedziałem czy mam się zgłaszać do niemieckich urzędów, po konkretne „papiery”.

Nie miałem również wiedzy związanej z tym, czy mam się rozliczać w Polsce czy w Norwegii, miałem wiele pytań na które nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Dlatego postanowiłem się zgłosić do firmy, która się tym zajmuję. To było o wiele prostsze i szybsze rozwiązanie. Okazało się bowiem, że w internecie jest bardzo dużo firm, które dokładnie zajmują się takimi sprawami. Otrzymałem odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania, a firma wszystkim się zajęła. Na zwrot czekałem około czterech miesięcy i już każdy kto zapyta mnie o zwrot podatku Norwegia będę wiedział kogo polecić.