Internetowy poradnik

Strona główna > Nieruchomości > Praca jako pośrednik nieruchomości

Praca jako pośrednik nieruchomości

Piątek 5 grudnia 2014, przez mariuszc

W Polsce tak naprawdę nie jest jakoś trudno znaleźć prace. Problem pojawia się już, jeśli chodzi o wynagrodzenie, bo nie zawsze jest ono adekwatne do powierzonych nam obowiązków. Dlatego też wiele osób jest na bezrobociu, bo nie opłaca, im się pracować, a wolą otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych.

Przyglądając się tak skrupulatnie rynkowi pracy, jakie występuje zapotrzebowanie na pracowników, to można, by rzec, że najpopularniejsze, najbardziej pożądane zawody, to informatycy, specjaliści od marketingu, budowlańcy, a także pośrednicy nieruchomości. Ten wpis zostanie poświęcony właśnie tym ostatnim.

Praca w zawodzie pośrednika nieruchomości nie należy do łatwych. Tylko nieliczni spośród wielu chętnych są w stanie pozostać w tym zawodzie. Dzieje się to przede wszystkim z takiego faktu, iż zazwyczaj biura nieruchomości nie płacą stałej pensji, a wynagrodzenie jest oparte na prowizji. Dlatego też wiele osób po nieudanych pierwszych miesiącach szybko rezygnuje poszukując czegoś bardziej pewnego. Pracując jako pośrednik należy przede wszystkim mieć bardzo dużą cierpliwość i determinację w dążeniu do określonego celu. Sezonowość w tej pracy, to bardzo ważny klucz, bo są takie miesiące, że nie uda wam się nic sprzedać i wynająć albo będzie tego bardzo mało, a są takie miesiące, że chętnych będzie bardzo dużo i już zarobicie jakieś konkretne pieniądze. Na pewno nie jest to praca dla osób lubiących stabilność finansową. Jeśli należysz do tego grona osób, to od razu zacznij szukać czegoś innego.

Kluczem sukcesu w tej pracy jest umiejętność przekonywania ludzi do swoich racji, a także długi staż. Pierwsze pozwoli Ci pozyskiwać klientów, a drugie, to kontakty już nabyte często odzywają się po jakimś czasie, aby poszukać czegoś nowego lub sprzedać daną nieruchomość. Wielu bogatych ludzi inwestuje swoje pieniądze w nieruchomości, więc od czasu do czasu lubią kupić coś nowego do swojej kolekcji. Trafiając na takie osoby macie zapewniony zysk na długie lata.

Agencje nieruchomości oferują sprzedaż mieszkań, lokali, domów oraz działek, a także pozyskują te nieruchomości. Ponadto utrzymywany jest stały kontakt z klientami, którzy podpisali z nami umowy. Do zadań pośredników należy także pokazywanie nieruchomości zainteresowanym osobom, robienie zdjęć pozyskanych obiektów i zamieszczanie ogłoszeń w Internecie.