Internetowy poradnik

Strona główna > Pozycjonowanie > Pozycjonowanie stron WWW - czasochłonny proces

Pozycjonowanie stron WWW - czasochłonny proces

Środa 19 czerwca 2013, przez alfred.p

Ciekawa treść na stronie internetowej i interesująca oprawa graficzna nie świadczy wcale o tym, że strona osiągnie sukces. Liczba odwiedzających rośnie, jeżeli strona jest dobrze widoczna w wyszukiwarkach internetowych. Większość internautów ogranicza się do pierwszej strony, nieliczna grupa korzysta z dalszych wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie stron www ma na celu zapewnienie najlepszego wyniku w rankingu wyszukiwanych stron.

Ogromne znaczenie w procesie pozycjonowania stron www ma znajomość działania wyszukiwarek internetowych. Najistotniejsze elementy brane pod uwagę podczas wyszukiwania to: popularność strony, popularność linku oraz budowa i zawartość strony.

Popularność strony jest liczona na podstawie liczby i czasu wizyt internautów na danej stronie. Oczywiście zależna jest od treści ale też od tego, czy na podstawie słów kluczowych internauta w wyszukanej witrynie znajdzie odpowiednie informacje. Wymienione słowa kluczowe powinny więc być zawsze powiązane tematycznie z zawartością strony.

Liczba linków prowadząca do strony z innych serwisów ma też znaczenie. Tzw. link popularity to ważny czynnik. Warto zwrócić uwagę by linki były otoczone również tekstem tematycznie powiązanym z naszą stroną. Umieszczanie linków na stronach, gdzie poza linkami nie ma żadnej treści nie odniesie zamierzonego rezultatu.

Rosnące znaczenie w promocji stron mają serwisy społecznościowe, przycisk „lubię to” może nierzadko zadecydować o wzroście liczby odwiedzających.

Budowa i zawartość strony to nie decydujący, ale ważny element pozycjonowania. Rozmieszczenie słów kluczowych, częstotliwość ich występowania są także oceniane przez wyszukiwarki. Zasady rządzą również budową tytułu i opisu strony. Treść strony powinna być unikalna, nie można kopiować zawartości innych podobnych serwisów.

Proces zwiększania oglądalności strony jest żmudny i pracochłonny. Pozycjonowanie stron www Kraków czy Warszawa – miejsce jest bez znaczenia, bo wszędzie zadanie to wymaga szerokiej wiedzy i sporego doświadczenia. Zmienne algorytmy wyszukiwania mogą zniweczyć dotychczasowe starania włożone w kierunku promocji strony. Z tego tez względu nasza witryna powinna być objęta stałą opieką profesjonalistów, którzy na bieżąco zajmują się tematyką pozycjonowania. Szukając ich wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „agencja interaktywna Kraków”.