Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Powody popularności pokera

Powody popularności pokera

Wtorek 20 października 2015, przez alfred.p

Kto nie lubi odpowiedniej dawki emocji i rozrywki? Tego przeszywającego całe ciało dreszczu, kiedy karty w rękach przeciwnika są dla nas jeszcze nieprzeniknioną tajemnicą. Tego, co w nich jest, możemy jedynie próbować się domyślić, dedukując na podstawie wykonywanych przez nich ruchów, mimiki twarzy, cienia mimowolnego uśmiechu, kiedy spoglądają w nie po raz pierwszy? Gra w pokera niewątpliwie dostarcza tych wszystkich emocji, ale daje także o wiele więcej. To nie tylko świetna rozrywka, to także ćwiczenie umysłu - wytrawny gracz musi wykorzystywać podstawy psychologii i wykazać się nie lada zdolnościami analitycznymi oraz uważną dedukcją.

Aby wygrać trzeba uważnie obserwować nie tylko twarze naszych przeciwników, nie tylko patrzeć na ich ręce - to wydaje się najbardziej oczywiste i najprostsze. Aby grać z sukcesami musimy rozpoznać schematy ich zachowań, poznać ich style licytacji i ostrożnie wnioskować na tej podstawie, pamiętając, że wszystko, co widzimy może być tylko zmyłką, kolejnym mającym zmylić nas blefem.

Nie da się ukryć, wszyscy Ci, którzy sprowadzają grę w pokera do hazardu do podniet podobnych do tych, na które skazani są miłośnicy jednorękiego bandyty lub głoszą teorię, że wygrana w tej szlachetnej grze karcianej jest uzależniona jedynie od kapryśnych wyroków bogini Fortuny, prawdopodobnie nigdy nie byli dobrymi graczami. Albo nie grali wcale.

Nowym wymiarem tej słynnej gry jest poker online, który nie bez przyczyny zaskarbia sobie coraz to nowe rzesze zwolenników. Oczywiście nie pełni on już funkcji gry towarzyskiej i wychodzi z pubów oraz prywatek, jest nieco mniej prospołeczny od swojej klasycznej, powiedzmy analogowej, wersji. Z drugiej strony ma nad nią także wiele przewag.

Gra online wymaga większego skupienia na technice licytacyjnej przeciwnika, jako takiej, jest bardziej analityczna i wymaga ogromnego skupienia, jeśli ma się skończyć dla nas korzystnym wynikiem. Wszak tutaj jesteś tylko Ty, Twoi przeciwnicy i wasze cyfrowe karty, wszelkie zbędne bodźce można zminimalizować do minimum i skupić się na tym, co najważniejsze - na rozgrywce.

Popularność pokera online splata się z rosnącą popularnością pokera sportowego uprawianego zawodowo. Tam też głownie liczy się technika a i sukcesy coraz częściej na turniejach odnoszą gracze, którzy grać uczyli się głównie przez sieć, w tak zwanych pookerroomach, jak na przykład ten opisany tutaj. Czas więc definitywnie porzucić wizję pokera, jako gry małych spelunek i zadymionych pokoi.