Internetowy poradnik

Strona główna > Zakupy > Porównywanie cen dżwignią handlu

Porównywanie cen dżwignią handlu

Środa 22 stycznia 2014, przez maciej_acom

Czy wiesz, że będąc właścicielem sklepu internetowego, możesz podwoić swoją sprzedaż nawet dwukrotnie, za niewielkie pieniądze?

Czy wiesz, że będąc właścicielem sklepu internetowego, możesz podwoić swoją sprzedaż nawet dwukrotnie, za niewielkie pieniądze?

Jeśli reklamujesz się w systemach reklamowych jak adwords lub podobnych, to wiesz, że często wysokie koszta reklamy nie idą w parze ze znacznym zwiększeniem sprzedaży. Dlatego znacznie skuteczniejszym narzędziem marketingowym dla sklepów internetowych są porównywarki cenowe, które dostarczają klientów w większości zdecydowanych już na zakup konkretnego produktu.

No dobrze, ale co jeśli twój sklep posiada niekoniecznie najtańsze produkty i często nie będzie on na pierwszych pozycjach w porównywarkach cenowych? Czy wtedy porównywanie cen ma sens? Tutaj też nie masz się czym przejmować, bowiem dla klientów zdecydowanych na zakup, nie liczy się tylko cena, ale także opinie o sklepie, które można znaleźć na stronach porównywarki cenowej. Większość klientów woli kupić produkt po droższej cenie ale mieć pewność że dotrze on w wyznaczonym czasie i bezpieczny. Także sam koszt wysyłki będzie miał znaczenie, ponieważ niektóre sklepy potrafią zaniżyć cenę, zwiększając jednak wielokrotnie ksozty wysyłki. Klienci jednak na takie chwyty się nie nabierają i potrafią odróżnić takie oferty od tych uczciwych.