Internetowy poradnik

Strona główna > Internet > Popularność social media ciągle rośnie

Popularność social media ciągle rośnie

Poniedziałek 17 czerwca 2013, przez parzenica

Social media to już nie tylko młodszy brat internetu, od którego jest uzależniony. Social media to styl życia, szczególnie popularny wśród młodych pokoleń na całym świecie. Ich popularność rośnie w ogromnym tempie, a sposoby i miejsca ich wykorzystania są ograniczone wyłącznie przez wyobraźnię użytkowników końcowych.

Popularność i dostępność do sieci globalnej stale rosną, a to przekłada się na rosnącą rolę social media. Nie bez znaczenia staje się także rosnąca liczba urządzeń wyposażonych w wifi i przeglądarki internetowe. I nie chodzi tu o smartfony i tablety (choć to głównie one wykazują się szczególną dynamiką wzrostu sprzedaży), a inne urządzenia, które posiadają system operacyjny i oprogramowanie zdolne czytać kod html. Coraz więcej w naszych domach telewizorów wyposażonych w wifi. Polscy producenci już od kilkunastu miesięcy sprzedają kuchenkę wyposażoną w wyświetlacz dotykowy, system android i... wifi. Zbliżają się wakacje. W telewizji coraz więcej reklam sprzętu fotograficznego. I tutaj mamy kolejne przykłady. Firma Nikon wprowadza na rynek aparat wyposażony w dotykowy wyświetlacz i wifi, który samoczynnie umieszcza wykonane zdjęcia na portalach społecznościowych takich jak facebook czy google+.

Innym czynnikiem determinującym rozwój social media jest rosnąca mobilność w szerokim ujęciu. Pojawia się coraz więcej aplikacji na smartfony, które umożliwiają dzielenie się ciekawostkami czy uwagami na różny temat. W tyle nie pozostają producenci gier, którzy pozwalają na integrowanie swoich produktów np. z facebookiem i automatyczne chwalenie się na profilu swoimi osiągnięciami.
Media społecznościowe to także spore pole do popisu dla branży reklamowej. W różnorodnych sklepach internetowych masowo pojawiają się „lajki”, które automatycznie informują wszystkich naszych znajomych o ciekawym produkcie bądź godnej uwagi promocji.
Social media to zaufanie. Według badań firmy Nielsen, konsumenci dużo chętniej decydują się na zakup w określonym sklepie, jeżeli posiada on zakładkę social media. To powinno dać do myślenia wszystkim tym przedsiębiorcom, którzy jeszcze nie mają zakładek social media dla swojej działalności.
Media społecznościowe to siła, z którą musi liczyć się każdy – zarówno drobny przedsiębiorca, jak i duże firmy, a nawet rządy państw. Przypomnijmy tutaj niedawne rozruchy w Egipcie, na które ludzie umawiali się przez facebooka. Social media to przyszłość naszego internetu.