Internetowy poradnik

Strona główna > Społeczeństwo > Pomysły na biznes: produkcja pomników i nagrobków

Pomysły na biznes: produkcja pomników i nagrobków

Piątek 2 czerwca 2017, przez mariuszc

Decydując się na działalność produkcyjną pomników i nagrobków z pewnością można być pewnym stałego zapotrzebowania na produkt, gdyż ludzie umierają i potrzebują pochówku którego zapewnia im rodzina. Zatem ze względu na spore zapotrzebowanie, jest to dość zyskowna działalność biznesowa.

Decyduję się na ten biznes, co mi jest potrzebne?

Przede wszystkim wystarczająco chęci do prowadzenia tego typu działalności, nie każdy przecież odnajdzie się w biznesie, gdzie latami produkuje się grobowce, nagrobki i pomniki dla zmarłych. Druga rzecz, to jakiś kapitał startowy za który wynajmie się pomieszczenie, zakupi sprzęt i surowce do produkcji.

Kupując obrabiarkę do grawerowania w kamieniu spotkacie się z trzema jej typami: udarową, laserową i wyposażoną jednocześnie w dwie głowice ( udarową i laserową ). Do najbardziej wydajnych zalicza się grawerka laserowa. Zalety jej to m.in.

  • Duża szybkość
  • Rozdzielczość max 1000 dpi
  • Duże spektrum zastosowania
  • Autonomiczność pracy

Popularność wśród grawerek laserowych zyskała grawerka Mirtels serii L. Wszystko za sprawą wysokiej szybkości i jakości grawerowania. Ponadto cechuje się dużym potencjałem i długą gwarancją.

Zwróćcie również uwagę zabierając się za ten biznes na wybór półwyrobów do produkcji nagrobków i pomników. Ludzie są w różnej sytuacji finansowej. Jedni bardziej zamożniejsi, inni mniej. Dlatego też trzeba uwzględnić możliwość dostaw różnego gatunku kamienia.