Internetowy poradnik

Strona główna > Biznes > Pomysł na własny sklep internetowy

Pomysł na własny sklep internetowy

Środa 21 października 2015, przez admin

Własna działalność gospodarcza to dla wielu osób – zwłaszcza ze wschodniej czy południowej strony kraju, które nie myślą o migracji zarobkowej – to ogromna szansa na pracę. Przyszli przedsiębiorcy, chociażby zainteresowani handlem, już na początku borykać się będą z problemem zakupu produktów. Produktów, które można sprzedawać poprzez własny sklep internetowy lub na popularnym portalu aukcyjnym. Na początku brak płynności finansowej to najważniejszy kłopot.

A może pomoc z urzędu?

Wciąż w ramach ujednolicenia szans między Polską a krajami będącymi w unijnych strukturach dłużej niż nasz, młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na realną pomoc. Jednak zanim przyszły przedsiębiorca zwróci się o wsparcie, powinien poprowadzić własny biznes bez zapomóg. Nie będzie to łatwe, ale dzięki temu szybko zdobędzie się ogromną wiedzę praktyczną. Nauka na własnych błędach jest o wiele bardziej skuteczna niż na cudzych czy też skuteczniejsza niż wertowanie podręczników napisanych przez rozmaitych ludzi sukcesu.

Pierwsze kilka miesięcy ciężkiej pracy, własna firma to znacznie więcej niż pojedynczy etat, wskaże dalsze działania i możliwości rozwoju. Wtedy też można pokusić się o napisanie szczegółowego biznesplanu – będzie przydatny i dla adepta biznesu, i dla urzędników oceniających późniejszy wniosek o dotację. Oczywiście plan biznesowy warto mieć zapisany już wcześniej w wersji roboczej – z ogromną ilością miejsc na marginesach na poprawki.

Pożyczka

Otwierając sklep online, warto zadbać o jak najniższe ceny. Dlatego wiele popularnych produktów trzeba kupować bez polskich pośredników. Aliexpress, Ligh in the box, Chinabuye czy Tmart to bezpieczne platformy, na którym można kupić niezwykle tanio m.in., ubrania czy elektronikę. Jednak aby zakup był opłacalny, potrzebne będą pieniądze. Mając w zanadrzu wysoki poziom marży, należy zastanowić się nad kredytem czy pożyczką. W tym przypadku dobrym pomysłem może, lecz nie musi okazać się pożyczka pozabankowa – minimum formalności oraz pieniądze na koncie często w kwadrans od złożenia dyspozycji to najważniejsze atuty. Atuty, dzięki którym można rozkręcić handlowy biznes, korzystając z oferty chińskich portali zakupowych.

Więcej o pożyczkach dowiesz się tutaj