Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Pomysł na weekend majowy - Zakopane

Pomysł na weekend majowy - Zakopane

Poniedziałek 23 marca 2015, przez mariuszc

Już za niedługo, bo za ponad miesiąc będziemy mieć długi weekend majowy. Należy już teraz zastanowić się nad tym w jaki sposób ten wolny czas spożytkować. Najlepszym wyjściem oczywiście będzie odpoczynek w jakimś ciekawym turystycznym miejscu. Ja szczególnie polecam odwiedzić Zakopane.

Mimo, że będzie, to najchętniej odwiedzana miejscowość w trakcie długiego weekendu majowego, to i tak warto się tam udać. Zakopane słynie z wielu różnych ciekawych atrakcji. Można udać się m.in. na Wielką Krokiew, po to, aby na żywo zobaczyć z jej szczytu okoliczny krajobraz. Zakopane, to również wiele szlaków turystycznych, które prowadzą na Rysy, Giewont, Morskie Oko, czy Dolinę Chochołowską. Warto również spróbować kuchni, która ma swój niepowtarzalny smak. Wieczorem po dniu pełnym wrażeń powinniście przejść się Krupówkami, zrobić zdjęcie z misiem i zjeść oscypka.

Tak spędzony weekend majowy z pewnością pozostanie w waszej pamięci na długo. Pooddychacie świeżym powietrzem, oderwiecie się od szybkiego trybu życia, co wpłynie tylko korzystniej na wasze zdrowie i samopoczucie.

Analizując prognozę pogody weekend majowy zapowiada się przepięknie, ma być ciepło i słonecznie. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się ta prognoza pogody meteorologom. Nic innego nam nie pozostaje, jak tylko zarezerwować nocleg, bo warto pamiętać o tym, aby zrobić to wcześniej, bo oprócz nas są również inne osoby, które będą chciały spędzić weekend majowy w Zakopanem, więc warto się pośpieszyć i zrobić to jak najszybciej.