Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Pomysł na weekend? Zwiedzić Małopolskę.

Pomysł na weekend? Zwiedzić Małopolskę.

Czwartek 4 grudnia 2014, przez mariuszc

Mając wolny najbliższy weekend zastanawiacie się pewnie, gdzie, by tu się udać i co zwiedzić. Jeśli nie macie konkretnego planu jak zorganizować sobie czas, to mogę wam podsunąć pomysł na podróż do województwa małopolskiego.

Region ten słynie z wielu ciekawych i pięknych miejscowości dość często odwiedzanych każdego roku przez turystów. Ludzie głównie udają się do małopolski, aby zwiedzić góry, ale są również inne atrakcyjne miejsca, które wam polecam zobaczyć. Chodzi mi przede wszystkim o takie miasta jak Kraków, Wieliczka, Wadowice czy Oświęcim. Każde z wymienionych miast na swój sposób jest ciekawe proponując turystom coś innego. Na przykład Wieliczka jest odwiedzana najchętniej przez wycieczki szkolne, gdzie najmłodsi uczniowie mogą podziwiać kopalnię soli. Natomiast uważam, że Oświęcim powinny zwiedzać już nieco dojrzalsze osoby, aby mogły zrozumieć historię tego miejsca przechadzając się po dawnych hitlerowskich obozach śmierci. Wyżej wymienione miasta są na tyle ciekawe , że każde utożsamia się z czymś innym. Małopolska ma mnóstwo takich miejsc, ja wymieniłem tylko te najpopularniejsze i w mojej opinie jako jedne z pierwszych godnych ujrzenia. Udając się do tego regionu możecie bardzo przyjemnie spędzić czas wzbogacając się o historię poznanych miejscowości.

Skoro jest aż tyle tego, to pewnie sądzicie, że weekend to będzie za mało czasu, aby zrobić sobie taką wycieczkę na poznanie tego wszystkiego. Z tym się oczywiście zgodzę, ale ten krótki weekend pomoże wam przede wszystkim przybliżyć się nieco do tego regionu w Polsce. Po krótkim weekendzie okaże się, czy będziecie chcieli ponownie przyjechać w trakcie dłuższego urlopu, czy też nie.

Nocleg znajdziecie bardzo szybko i o niego obawiać się nie musicie. Skoro te miejscowości są tak chętnie odwiedzane przez turystów, to baza noclegowa musi być dobrze rozwinięta, a co za tym idzie musi być wiele różnych opcji na spędzenie nocy w ciepłym i wygodnym kącie. Dlatego też bez problemu wynajmiecie apartament, pokój i spędzicie nocleg w hotelu bądź hostelu. Wybór jest szeroki, a, na co się zdecydujecie będzie zależeć od zasobności waszego konta bankowego.