Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Południowa Polska na weekend

Południowa Polska na weekend

Piątek 6 maja 2016, przez Marek Konieczny

Polacy lubią podróżować i zwiedzać. Turystyka generuje coraz większe zyski. Nasz kraj jest bardzo atrakcyjny turystycznie zarówno dla nas samych jak również dla obcokrajowców, dzięki coraz lepszej bazie noclegowej i usługom turystycznym na coraz lepszym poziomie.

Na turystycznej mapie Polski ważne miejsce zajmuje południowa część naszego kraju. Południowa Polska jest bogata w wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc.
W bliskim sąsiedztwie Krakowa znajduje się Wieliczka, znana z unikatowej, na skalę światową, kopalni soli, którą rocznie odwiedza ponad milion turystów.

Zwiedzanie Kopalni Soli Wieliczka to wędrówka po pięknych solnych podziemiach. Kopalnia oferuje różne warianty tras do zwiedzania. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Zwiedzanie jest możliwe tylko z przewodnikiem, który opowiada bogatą historię i tajemnice kopalni. Turyści przeżyją niezapomniane spotkanie z historią, poznają dawne urządzenia i sprzęt górniczy. Na koniec mogą zjeść smaczny obiad z podziemnej Karczmie Górniczej a na powierzchnię wydostaną się prawdziwą winda górniczą.

Bez wątpienia każdy człowiek powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się do Oświęcimia na zwiedzanie Auschwitz Birkenau. Jest to miejsce ważne nie tylko dla każdego Polaka. Jest to niezastąpiona lekcja historii, lekcja przerażająca, wzruszająca a przede wszystkim prawdziwa. Na zwiedzenie byłego obozu koncentracyjnego potrzeba minimum około 3 godzin. Wstęp na teren Auschwitz-Birkenau jest bezpłatny. Płaci się za przewodnika, wypożyczenie słuchawek i za udział w projekcji filmu dokumentalnego. Ze względu na bardzo dużą ilość zwiedzających warto wcześniej zarezerwować kartę wstępu.

Kolejnym miastem południowej Polski, które warto zwiedzić, jest Częstochowa. Jest to miasto o bardzo bogatej historii, z wieloma miejscami godnymi obejrzenia. Zwiedzanie Częstochowy można zacząć od Muzeum Historii Kolei, w którym wszystkie eksponaty działają. Są tam lampy kolejowe, sprzęt torowy, stare kasowniki, sprzęt teletechniczny. Wszystkiego można dotknąć i samodzielnie sprawdzić, w jaki sposób i do czego były używane. W pobliżu muzeum można podziwiać dwa zabytkowe parowozy. W Częstochowie jest jedyne w Europie Muzeum Zapałek. Na miejscu jest też czynna fabryka zapałek. Zwiedzający mogą zobaczyć jak są wyrabiane zapałki, pomóc przy produkcji zwijając w rulon drewniane pasy. Będąc w Częstochowie nie można pominąć Parku Miniatur na Złotej Górze. Znajdują się tam wiernie odwzorowane sanktuaria i kościoły z całego świata, w skali 1 do 25. Można także zwiedzić tam katakumby i podziemne grobowce. Na koniec można udać się na spacer ulicami Częstochowy. Przede wszystkim na ulicę 7 Kamienic, Strażacką i Aleję Najświętszej Maryi Panny.

więcej na: DreamCab