Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Pokój w hotelu czy apartament? Co wybrać?

Pokój w hotelu czy apartament? Co wybrać?

Czwartek 23 maja 2013, przez apgreff

Wybierając się na wakacje lub chociażby na krótki urlop często zastanawiamy się na wyborem miejsca noclegowego. Chcemy, żeby było ono komfortowe i wygodne, a przy tym niedrogie. Często sprawdzamy także jego położenie. Preferujemy te lokale, które zlokalizowane są blisko centrum lub w jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów danej miejscowości.

Chętnie wybieramy oferty z widokiem na morze, panoramę miasta lub szczyty gór. W większości są to pokoje w hotelach i pensjonatach oraz prywatne kwatery. Rzadziej decydujemy się na hostele czy kempingi. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast apartamenty. Ceny ich wynajmu znacząco spały w ciągu ostatnich kilku lat, zaś wysoki standard został zachowany. Stąd rosnące zainteresowanie tego typu lokalami.
Apartamenty cechują się przede wszystkim dużą powierzchnią, a co za tym idzie przestronnym wnętrzem oraz funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, do których należy salon, co najmniej jedna sypialnia, kuchnia lub aneks kuchenny i łazienka. Zazwyczaj posiadają również prywatny garaż lub parking, a ponadto niewielki taras bądź balkon. Często zaaranżowane są przy współudziale architektów i projektantów wnętrz.
Dzięki czemu charakteryzują się każdorazowo gustownym wystrojem, choć utrzymanym w różnym stylu, tak, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich gości. O wygodę ich użytkowania dba ponadto wyposażenie w nowoczesny sprzęt audio i video wraz z telewizorem nadającym, w jakości HD oraz szybki, bezprzewodowy Internet. Apartamenty zgodnie z preferencjami większości przyjezdnych zarówno w celach służbowych, jak i wypoczynkowych i turystycznych zlokalizowane są zazwyczaj w pobliżu lub w samym centrum danej miejscowości.
Gwarantują, zatem szybki dostęp do głównych węzłów komunikacyjnych i najważniejszych lokalnych atrakcji. Najczęściej oferują ponadto widok na panoramę miasta lub jego najbardziej malownicze zakątki. Ich wynajem jest przy tym porównywalny cenowo do pokoi hotelowych czy mieszkań o nieco podwyższonym standardzie.
Apartamenty zapewniają jednak znacznie większą swobodę i dozę prywatności ich klientom. Warto, zatem wybierając się nawet w krótką podróż wziąć pod uwagę ich wynajem.