Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Podróżowanie Busem z Krakowa

Podróżowanie Busem z Krakowa

Środa 19 lipca 2017, przez Marek Konieczny

Chociaż znaczna większość mieszkanie ma swój samochód i to on jest najczęstszym środkiem przemieszczania się, warto na przykład na weekendowy wypad do innego miasta pomyśleć o busie. Kraków ma to geograficzne szczęście, że leży blisko Zakopanego.

Pomoc Internetu

Warto przeglądać strony internetowe, aby móc odpowiednio wcześnie znaleźć tani bilet na przykład na bus Kraków Zakopane czy też busy Kraków Warszawa. Nie musimy się wtedy martwić o trasę, zaopatrzenie w benzynę etc., możemy wtedy spokojnie odpocząć i nie mieć nad głową godzin jazdy oraz nie frustrować się zachowaniami innych na drodze. Można znaleźć oferty różnych przewodników np. Dream-Bus i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Wyjechanie na weekend do innego miasta jest świetnym pomysłem - nie tylko możemy odpocząć od swojego miejsca zamieszkania, ale i poznać coś nowego i świeżego, nie martwiąc się, że wydamy miliony na zagraniczne podróże.

Wypad na weekend

W Internecie jest mnóstwo pomysłów dotyczących weekendowych wycieczek po Polsce, możliwości jest naprawdę wiele, choć warto zacząć od tych bardziej znanych, typowych miejscówek, typu właśnie góry. Ponieważ Zakopane jest nieśmiertelne i zawsze miło jest raz na jakiś czas pooddychać górskim powietrzem i zjeść oscypka, nie myśląc o pracy i trudach życia codziennego. Zawsze warto też odwiedzać stolicę, aby móc się przekonać, czy wszystkie te legendy o niej krążące są prawdziwe, czy miasto stołeczne jest zadbane i czy można tam spotkać miłych ludzi. Warto też jednak wybrać inne duże miasto, na przykład Wrocław i tam też udać się busem, choćby w piątek wieczorem, aby mieć cały weekend na poznawanie wszystkich jego pięknych kamienic i innych atrakcji. Busy Kraków Wrocław mogą stanowić bardziej komfortowe rozwiązanie niż samochód. Chociaż nasz Kraków jest, naturalnie, pięknym miejscem, dobrze jest poznawać inne i mieć oczy szeroko otwarte.

Busów jeździ na polskich drogach coraz więcej, zatem mamy też więcej szans, by skorzystać z ich usług. I chociaż taki wypad na góra dwa dni nie jest może urlopem w egzotycznym kraju, to warto co jakiś czas wyjeżdżać do różnych nowych miejsc, aby nie popaść w rutynę i mieć potem co opowiadać. W busie zawsze też można poznać nowych znajomych, z którymi, kto wie, może wypijemy kawę na Nowym Świecie albo będziemy podziwiać Zakopane z góry. Uczyńmy nasze życie ciekawszym.