Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Podrasowanie wyglądu pojazdu za pomocą felg

Podrasowanie wyglądu pojazdu za pomocą felg

Jaka rolę w tuningu odgrywają alufelgi

Środa 26 czerwca 2013, przez wshop

Podróżowanie pojazdem to prawdziwa atrakcja dla każdego kierowcy. Najlepiej, gdy poza dużą mocą skrytą pod maską, dysponowany przez nas czterokołowiec wyróżnia się też ciekawym wyglądem. W tej materii ze wsparciem przychodzi nam tuning optyczny

Z dostępnych sposobów w arsenale wizualizacji aut najznakomitsze efekty można osiągnąć po zastosowaniu kół ze stopów. Po zastosowaniu stosownych alufelg pojazd może przybrać design’y takie jak nowatorstwo, klasyka lub cech rajdowych.

Dział felg aluminiowych jest ogromnie bogaty w zestaw modeli, od tradycyjnych pięcioramiennych po odlewy z wieloma oryginalnymi formami ramion.

Dopasowanie odpowiedniego modelu alufelgi do typu karoserii pojazdu nie narzuca konieczności posiadania doskonałej wyobraźni czy wyczucia artystycznego, gdyż każdy uznany wytwórca daje do dyspozycji pomocne narzędzie w formie konfiguratora obręczy. Taka wirtualna przymierzalnia to pomocny sposób na testowanie jak rozpatrywane alufelgi będą komponowały się z naszym czterośladem.

Zasadniczym zagadnieniem przy dobieraniu obręczy z aluminium, których zadaniem jest zrewolucjonizować klasę optyczną, jest ich rozmiar. Zwiększona średnica felg to bardziej ugruntowany wynik finalny. Dobierając średnicę kół ewidentnie powinno się wspomagać predyspozycjami technicznymi przerabianego środka lokomocji i komfortem użytkowania. Zamontowanie felgi aluminiowej o innej średnicy od montowanych u producenta wiąże się m.in. z wymogiem zakupu ogumienia o niższym profilu, co nie jest specjalnie trafne na naszych nierównych drogach.