Internetowy poradnik

Strona główna > Budownictwo > Podnośniki hydrauliczne do bębnów kablowych

Podnośniki hydrauliczne do bębnów kablowych

Wtorek 4 sierpnia 2015, przez admin

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję pracować przy budowie, doskonale wie, jak istotnym faktem jest, aby usprawniać sobie pracę za pomocą przeróżnych urządzeń.

Jednym z takich narzędzi ułatwiających pracę i poprawiających bezpieczeństwo całej budowy mogą być z pewnością podnośniki hydrauliczne do bębnów kablowych. Z jego pomocą, bez problemu i z łatwością podniesiemy bębny kablowe o wadze wynoszącej nawet do kilku ton, w zależności od modelu. Sprzęt taki nie waży wiele, bo około pięćdziesięciu kilogramów, dzięki swojej lekkiej, aluminiowej konstrukcji. Innowacyjna i nowoczesna technologia, która została zastosowana przy budowie tego sprzętu z pewnością znacznie usprawni i ułatwi pracę na każdej budowie i jednocześnie bardzo podniesie bezpieczeństwo pracowników.

Kolejnym narzędziem usprawniającym pracę z kablami energetycznymi na budowie są tak zwane pończochy kablowe. Służą one do wciągania kabli do zewnętrznej i wewnętrznej instalacji elektrycznej. Wykonywane są one z najwyższej jakości materiałów, bardzo nowoczesnych, które są niezwykle wytrzymałe i przy tym nie uszkadzają kabla energetycznego. Pończochy kablowe występują w przeróżnych rozmiarach, dostosowanych do średnicy używanego kabla. Standardowo występują w rozmiarach od piętnastu do stu milimetrów.

Kolejnym narzędziem niezwykle chętnie wykorzystywanym przez budowlańców jest także włókno szklane do przeciągania kabli w instalacjach teletechnicznych. Dostarczane jest ono na obrotowym bębnie, co ułatwia jego użytkowanie. Pomimo swoich rozmiarów może być ono bez problemu przewożone w bagażniku auta osobowego, powinno zmieścić się nawet za fotelem kierowcy.

Wszystkie te sprzęty z chęcią używane są na budowach i w innych miejscach, gdzie korzysta się z kabli. Usprawniają one znacznie codzienną pracę i podnoszą jej bezpieczeństwo. Wiele profesjonalnych firm oferuje sprzedaż tych narzędzi i ich transport w okazyjnych cenach. Warto jest zainwestować środki w takie usprawnienie i polepszyć warunki pracy swoich pracowników.