Internetowy poradnik

Strona główna > Internet > Plusy i minusy płatnej reklamy na Facebooku

Plusy i minusy płatnej reklamy na Facebooku

Wtorek 3 stycznia 2017, przez Marek Konieczny

Facebook ads to skuteczna forma reklamy. Niestety, jak każda inna rzecz, nie jest idealna. Choć w Internecie można znaleźć multum artykułów zachwalających płatną reklamę na Facebooku, to mało kto mówi o jej wadach.

Na szczęście jest ich niewiele, więc naszym zdaniem, jak i wielu innych specjalistów w tej dziedzinie, prowadzenie kampanii reklamowych na Facebooku jest bardzo korzystne.

Korzyści z reklam na Facebooku

Pierwszą i najistotniejszą z nich jest zasięg. Ilość użytkowników Facebooka stale wzrasta, większość z nich loguje się do niego codziennie. I tutaj można powiedzieć też o kolejnej korzyści, czyli grupie docelowej. Spośród tylu użytkowników Facebooka możemy wybrać konkretnie tych, do których chcemy dotrzeć. W ten sposób nasza reklama będzie najbardziej skuteczna. Nasze działania reklamowe nie trafią w sposób niekontrolowany do przypadkowych ludzi. Precyzyjnie dobrany profil klienta docelowego spowoduje to, że środki przeznaczone na reklamę będą jeszcze lepiej wykorzystane, czyli przyniosą większy zysk. Dodatkowo Facebook ads daje wiele narzędzi, które pomagają nam w tworzeniu skutecznej reklamy, a także mierzeniu otrzymywanych efektów. Dzięki temu możemy z łatwością kontrolować i modyfikować swoje działania, by uzyskać jak najlepsze rezultaty przy maksymalnym ograniczeniu czasu pracy i wydawanego na to budżetu.

W przypadku wad, nie mogę tak dużo wymieniać. W zasadzie zauważalna jest tylko jedna, związana z koniecznością zdobywania wiedzy i doświadczenia, by móc w pełni wykorzystać możliwości Facebooka. Korzyści z reklam na Facebooku mogą nawet przewyższać nasze oczekiwania, ale tylko wtedy, gdy używamy skutecznych i niestety dość skomplikowanych narzędzi, zamiast łatwiejszych w obsłudze, prostszych odpowiedników. Na szczęście tę „wadę” można łatwo pokonać, zlecając prowadzenie reklam na Facebooku dobrej agencji reklamowej, której specjaliści posiadają zarówno potrzebne umiejętności, jak i wiedzę oraz doświadczenie, by poprowadzić naszą kampanię najskuteczniej.

Facebook na pewno należy do jednych z najbardziej przyszłościowych i rozwijających się sposobów reklamy. Z roku na rok pewnie będzie przechodził pewne przeobrażenia, zmienią się też tendencje i preferencje jego użytkowników, które powinny wpływać na sposób prowadzenia przez nas reklamy. Z tego też powodu, zdobywając raz wiedzę dotyczącą tworzenia reklam na Facebooku, nie powinniśmy na niej poprzestawać. Wręcz przeciwnie. Ciągłe doszkalanie się w tym temacie jest tutaj priorytetem.

Dowiedź się więcej o kampaniach facebook ads na stronie http://promotraffic.pl/kampanie-facebook-ads/