Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Planujesz wyjazd na narty? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie (...)

Planujesz wyjazd na narty? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie!

Poniedziałek 25 listopada 2019, przez admin

Zima to najpiękniejszy okres dla wielbicieli narciarskiego szaleństwa. Adrenalina wydzielana przez organizm w trakcie zjazdu po górskim stoku powoduje przyśpieszone bicie serca wielu osób. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się spędzić swój zimowy urlop w kraju, czy też za granicą, powinieneś pomyśleć u zakupie ubezpieczenia narciarskiego. Warto bowiem nie tylko kombinezon mieć dopięty na ostatni guzik.

Ferie za granicą

Jeśli swój urlop chcesz spędzić na południu Polski, nie musisz się obawiać. Pomoc udzielana przez GOPR i TOPR nic nie kosztuje. Sprawa wygląda jednak inaczej w innych krajach Unii Europejskiej. Przed wyjazdem powinieneś bowiem wykupić ubezpieczenie turystyczne, by uniknąć kosztów, sięgających niekiedy kilkudziesięciu tysięcy złotych. W ramach polisy turystycznej możesz liczyć na to, że ubezpieczyciel pokryje koszty, związane z podjęciem akcji ratowniczej oraz transportem do placówki medycznej. Więcej informacji na temat świadczenia turystycznego znajdziesz na stronie internetowej cuk.pl.

Ekstremalny sport pod ochroną

Jeżdżąc na desce lub narta, nie trudno doznać poważnej kontuzji. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z zimowymi sportami, powinieneś pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Nie wszystko jednak da się przewidzieć i nawet najlepszym zawodnikom zdarzają się wypadki. Dobrym zabezpieczeniem jest również polisa NNW, w ramach której możesz liczyć na odszkodowanie w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dobierając dodatkowe świadczenie OC, nie musisz obawiać się, iż osoba, która uległa wypadkowi z Twojego powodu, pociągnie Cię do finansowej odpowiedzialności. Polisa OC dedykowana jest nie tylko początkującym narciarzom, ale i zaawansowanym profesjonalistom.

Wyjazd na narty to doskonała okazja do świetnej zabawy oraz szansa na zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń. Trzeba jednak pamiętać, że sporty ekstremalne wiążą się z pewnym ryzykiem. Nie trudno bowiem złapać poważną kontuzję na stoku. Ubezpieczenie może zapewnić nam najlepszą pomoc zarówno w ekstremalnych, jak i mniej dramatycznych wypadkach.