Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Pies w ogrodzie - czyli o kojcach

Pies w ogrodzie - czyli o kojcach

Czwartek 21 lipca 2016, przez admin

Wiele osób pragnie posiadać własne zwierzątko - jeśli mieszkamy w bloku i mamy mało miejsca w mieszkaniu, najczęściej decydujemy się na małe zwierzęta, jak chomiki czy rybki. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby kupić sobie kota lub małego psa, z której to możliwości wiele osób korzysta. Jeśli jednak mieszkamy w domu, pies najczęściej znajduje się na zewnątrz. Przywiązanie go do łańcucha nie jest dobrym rozwiązaniem z kilku powodów - dlatego warto zainwestować w kojec!

Czym jest kojec?

Kojec jest rodzajem ogrodzenia, które ogranicza przestrzeń, po jakiej można się poruszać. Wygląd kojców różni się w zależności od tego, jakie jest ich późniejsze zastosowanie - mogą być przeznaczone dla zwierząt hodowlanych, bądź przetrzymywania psów, a mogą być przeznaczone do odgradzania bezpiecznej przestrzeni do zabawy małych dzieci.

Można powiedzieć, że kojec przeznaczony dla psów jest rodzajem wygodnej klatki, która może mieć różne rozmiary (w zależności od wielkości psa, ponieważ wiadomo, że musi on mieć wokół siebie nieco wygodnej przestrzeni) i być wyposażona w podłogę (by pies nie robił podkopów). Kojce mogą służyć do ważenia, do przenoszenia zwierząt, bądź po prostu do ich przetrzymywania.

Kojec dla pupila

Posiadanie budy, w której pies może się schronić na noc, bądź w czasie deszczu jest oczywiste. Jednakże zamiast trzymać go na łańcuchu, lepiej zainwestować w kojec. Łańcuch może się zerwać - co w przypadku dużych psów czasem się zdarza - i pies może narobić szkód w ogrodzie, bądź pogryźć kogoś nieznajomego, kto akurat przyjdzie w odwiedziny. Poza tym utrudnia poruszanie zwierzęciu - bezustannie obarczonemu ciężarem. Kojec ogranicza przestrzeń, ale w jej ramach zwierzę może poruszać się swobodnie. Jest to więc wygodniejsze rozwiązanie.

Kojec dla psa CGT - firmy zajmującej się produkcją konstrukcji stalowych - jest zawsze dostosowany do indywidualnego zamówienia. Klient może wybierać między rozmiarami S, M, bądź L, albo niestandardowymi rozwiązaniami. Kojce są wygodne, zadaszone, malowane proszkowo na różne kolory (pasujące do otoczenia), z drewnianą podłogą i karmidłami. Psu na pewno będzie wygodnie w przerwach w swobodnym bieganiu po ogrodzie, a wszyscy mieszkańcy i odwiedzający (a także inne zwierzęta) będą bezpieczni. Z racji na estetykę, kojec będzie też komponował się świetnie w każdym ogrodzie. Kolor górnej blachy można wybrać samodzielnie z bogatej palety barw - i w ten sposób na przykład dopasować ją do koloru dachu budynku.