Internetowy poradnik

Strona główna > Moda > Pierwszy Taniec - modne piosenki

Pierwszy Taniec - modne piosenki

Piątek 9 stycznia 2015, przez admin

Narzeczeni stają przed trudnym wyborem piosenki na pierwszy taniec. Jest to nieodłączny element każdego wesela. Tradycja nakazuje by para wykonała go przed wszystkimi gośćmi. Następnie wszyscy włączają się do zabawy. Od was zależy jak będzie wyglądał ten występ...

Postaw na klasykę

Według statystyk najczęściej wybieranym utworem na amerykańskich weselach jest „At Last“ Etty James. Utwór wydaje się być genialnym wyborem, głównie dlatego, że jest niezwykle rytmiczny. Osoby które nie do końca potrafią tańczyć, mogą się w nim odnaleźć bez problemu. Piosenka trwa 3 minuty co jest odpowiednim czasem na pierwszy taniec. Jeśli kochacie klasykę możecie postawić również na „What a wonderful world“ Louisa Armstronga czy „Moon river“ Franka Sintatry. Nie ma osoby, która nie kocha tych piosenek. Na twarzach waszych gości od razu pojawi się uśmiech. Dobrym pomysłem może okazać się także „Fascination“. Niesamowity Nat King Cole pomoże wam wypaść jak najlepiej!

Patriotycznie

A może warto wybrać polski utwór? Świetną opcją będzie ponadczasowa piosenka Urszuli „Dmuchawce, latawce, wiatr“. Możecie pomyśleć również o przepiękniej balladzie „Prócz ciebie nic“ w wykonaniu Krzysztofa Kiliańskiego i Kayah. Ten utwór z pewnością wzruszy waszych gości! Polski rynek muzyczny obfituje w mnóstwo cudownych ballad, przeszukajcie domową kolekcję w poszukiwaniu tej jedynej – waszej piosenki na pierwszy taniec!

Szybsze tempo

Jeśli potraficie tańczyć i czujecie się na siłach, zaryzykujcie i wybierzcie coś szybszego. „Everything“ Micheala Buble pozwoli wprowadzić odrobinę dynamiki. Sprawi również, że zaraz po waszym występie wszyscy goście podbiją parkiet. Częstym wyborem jest również „You are the best thing“ Raya Lemontagne’a. Musicie się przyłożyć by dobrze wypaść w takim układzie, jednak na pewno się wam to opłaci – goście będą zachwyceni!

Samo przytulanie

Jeśli nie czujecie się pewnie w tańcu wybierzcie bardzo wolny utwór. Większość piosenki będziecie mogli spędzić przytuleni do siebie, a efekt i tak będzie przepiękny. „Make you feel my love“ Adele wzruszy absolutnie każdego gościa na weselu, nie jednej osobie zakręci się łza w oku. Niezwykle klimatyczna ballada „All of me“ Johna Legenda to również dobra propozycja, która jest na czasie. Piosenka wciąż zajmuje szczytowe miejsca w listach przebojów. Nie potrzeba w niej żadnego skomplikowanego układu tanecznego.

Czeka was jeszcze trudne zadanie wyboru jaki taniec chcecie wykonać. Może to być walc angielski, który jest najłatwiejszą opcją, ale także walc wiedeński, który wygląda niezwykle efektownie. Pierwszy taniec wymaga bardzo dużo pracy, jednak gdy wykonacie go perfekcyjnie wasze wesele będzie wyglądało cudownie. Pamietajcie, że nagranie waszego tańca będzie najlepszą pamiątką jaką możecie sobie wyobrazić. Wybierzcie którąś z naszych propozycji i dajcie czasu na weselu! Trzymamy kciuki!