Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Pieluszki wielorazowe – czyli wydatek, który się opłaca

Pieluszki wielorazowe – czyli wydatek, który się opłaca

Wtorek 6 maja 2014, przez texbart

Każdy młody rodzic zadaje sobie podstawowe pytanie – „jak sprawić aby kupić wszystko dla dziecka i nie zbankrutować w połowie miesiąca”. Niestety dziecko to olbrzymi wydatek, na który to stać nielicznych. Każdy kto ma pociechę, doskonale orientuje się w cenach artykułów dziecięcych. A im młodsze dziecko tym niestety wydatków dużo więcej. Najlepszy i najbardziej obrazowy przykład – pieluchy.

To artykuł z puli tzw. pierwszej potrzeby. Można by rzec, że tam gdzie malec, tam worek pieluch. I teraz dochodzimy do kolejnego powiedzenia „nie stać mnie na zakup tanich rzeczy”. Pieluszki jednorazowe, bardzo popularne z resztą mają jedną podstawową cechę. Mianowicie są jednorazowe :). Innymi słowy, po zużyciu jedyne co możemy z nimi zrobić to wyrzucić na śmietnik. Biorąc pod uwagę średnie zużycie przez malca, liczba pieluch jednorazowych w jednym miesiącu jest wręcz kolosalna.

Właśnie dlatego warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem jakim są pieluchy wielorazowe. To tylko pozornie większy wydatek. Nawet po odliczeniu kosztów jednostkowych jednorazówek, wody, prądu i proszku wychodzi nam dodatni bilans. Przypuśćmy, że kupujemy wielorazową pieluchę wykonaną z najlepszego materiału dla skóry dziecka, włókien bambusowych. Pozornie wydaje się to bardzo drogi produkt. Jednakże jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie właściwości jakie ma ten produkt (między innymi delikatność, hipoalergiczność) oraz fakt, że będzie naszemu dziecku służył przez wiele miesięcy przy maksymalnym użytkowaniu to naprawdę się opłaca.

Cóż mogę rzec, moja półtoraroczna kuzynka, a zwłaszcza jej szczęśliwi rodzice są bardzo zadowoleni. Może warto czasem zainwestować w coś lepszego?

Przykłady rewelacyjnych pieluch wielorazowych znajdziecie na stronie http://bamboo-line.pl