Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Pieluszki bambusowe – czyli kupiłem coś fajnego

Pieluszki bambusowe – czyli kupiłem coś fajnego

Poniedziałek 26 sierpnia 2013, przez texbart

Ilu z Państwa podejrzewałoby, że z włókien bambusowych można stworzyć takie cuda jak pieluszki dla dziecka? Szczerze sądzę, że niewielu osobom. A szkoda. Jak napisałem w tytule, kupiłem coś fajnego. Pozwólcie, że opowiem swoja historię.

Otóż pewnego pięknego dnia moja partnerka oznajmiła mi wprost „idź do sklepu, dziecku skończyły się pieluchy”. Po czym dodała „przy okazji kup mleko, rajstopy dla mnie, chleb…” – i tu bardzo długa lista, więc nie będę zanudzał. Jednakże na półce w sklepie typowo dla dzieci znalazłem coś, co zwróciło moją uwagę. Mianowicie – pieluszki bambusowe – brzmi nieźle co? Słyszałem co prawda wcześniej o ręcznikach bambusowych, czy też kijach, jednak pieluchy? Serio?

Moje pierwsze zdziwienie wywołało jednak co innego. Zanim odkryłem, że to pieluchy bambusowe, pierwsze co spostrzegłem to cenę tych produktów. 30 złotych polskich? Jednak sprzedawczyni, z resztą bardzo przesympatyczna wytłumaczyła mi dlaczego tak drogo. Po skończonym mini wykładzie uznałem, że jednak jest to warte swojej ceny.

Po pierwsze pieluszki te są do użytku wielorazowego, a po praniu nie tracą na wartości (niech by tylko spróbowały). Także tak naprawdę zakup kilku takich pieluszek to jednorazowy wydatek. Po drugie, warto dostrzec aspekty prozdrowotne. Wyroby z bambusa są przecież nafaszerowane właściwościami antyalergicznymi i bakteriobójczymi, a skóra dziecka jest bardzo delikatna.

No i oczywiście liczy się komfort użytkowania. Pieluszka ta jest niesamowicie delikatna w chwycie, a w dotyku przypomina jedwab. Jest jednak całe szczęście dużo bardziej od jedwabiu tańsza. Z resztą, co tu kryć. Kupiłem trzy sztuki dla mojego malca. O ile chłopak chociaż dorodny, nie potrafi jeszcze mówić o tyle spał w nocy spokojnie. A jego spokojny sen, to mój spokojny sen, dlatego polecam pieluchy bambusowe z całego serca.