Internetowy poradnik

Strona główna > Zdrowie > Pieluchy wielorazowe

Pieluchy wielorazowe

czyli ekonomia

Czwartek 19 grudnia 2013, przez texbart

Pośród wszystkich młodych mam istnieje konflikt na wagę romantyków z pozytywistami, Spartan z Persami, jasną i ciemną stroną Mocy. Otóż spór ten dotyczy zwolenniczek pieluch wielo i jednorazowych. Każda ze stron ma swoje racje, których gotowa jest bronić jak niepodległości. Jednakże warto wpierw wiedzieć, nim rozwinę temat czym w ogóle pielucha wielorazowa jest.

A jest ta pielucha wielorazowa czymś bardzo fajnym. I to z kilku powodów, z których jedne można uznać za kardynalne, inne zaś za powody mniejszego kalibru. Lecz zacznijmy od założenia, że pielucha ta jak sama nazwa wskazuje jest wielokrotnego użytku. Innymi słowy, po zabrudzeniu nie wyrzucamy jej na śmieci tylko używamy pralki, proszków bądź zamienników powyższych. I teraz powód numer jeden, oczywiście kardynalny. Koszta. Pieluchy wielorazowe są relatywnie tańsze.

Z racji tego, że pojedyncza pielucha wystarcza na dłużej, nawet po wliczeniu kosztów prania (prąd, proszek, czas). Jedynym mankamentem jest to, że mogą pojawić się trudności w mocowaniu produktu do dziecka. Jednakże jest to kwestia przyzwyczajenia. Przecież tak samo jak każdy może nauczyć się wiązać krawat. Ćwiczenia czynią mistrza.

Kolejny argument przemawiający za pieluszkami wielorazowymi to tak zwana prozdrowotność. Tutaj jednak wiele zależy od materiału użytego do stworzenia danego wyrobu. Inaczej będzie się zachowywać pieluszka bawełniana a inaczej bambusowa. Ja jestem akurat zwolennikiem bambusa. Powodów ku temu jest tak dużo, że wystarczyłoby nie tylko na kilka kolejnych artykułów, lecz na książkę, którą najprawdopodobniej zatytułowałbym „Bambus – miarą doskonałości”, tudzież „Siła bambusa, siła natury, esencja ideału”.

Moim zdaniem największą zaletą tej tkaniny, jej cechą sprawiającą, że można się w niej zakochać jest jedwabistość w dotyku. Potwierdzi to każda osoba, która miała kiedykolwiek tę tkaninę w rękach. Jednakże to nie jest istota. To cecha dodatkowa, która zarazem jest największą zaletą dla laika. Ekomaniacy docenią pieluszki wielorazowe, wykonane ze 100% włókien bambusowych za to, że są one hipoalergiczne (nie uczulają). Mają również właściwości antyodorowe (pochłaniają nieprzyjemne zapachy) oraz bakteriobójcze.

Wyżej wymienione cechy nie są pobożnymi życzeniami autora, lecz faktem, który potwierdzają liczne certyfikaty, wyniki badań etc…
Czy zatem warto skusić się na zakup pieluszek wielorazowych? Zwłaszcza wykonanych z bambusa? Myślę, że po przeczytaniu powyższych informacji nie mają Państwo już żadnych wątpliwości.

[Pieluchy wielorazowe -> – bambusowe – (o splocie tetry) dostępne są na http://bamboo-line.pl