Internetowy poradnik

Strona główna > Turystyka > Perła polskich gór

Perła polskich gór

Wtorek 10 czerwca 2014, przez admin

Zakopane - dla jednych najpiękniejsze miasto w polskich górach, dla innych zbyt tłoczne i głośne. Zimą tłumnie ściągają do niego narciarze i snowboardziści, a latem wielbiciele wędrówek. Jego urok docenili także turyści z zagranicy.

Zakopane leży u stóp Tatr, dlatego jest idealną bazą do wypadów w góry. Bliskość szczytów takich jak: Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch i Gubałówka przyciąga wielu wielbicieli górskich wycieczek, a duża ilość szlaków o różnym stopniu trudności pozwala dotrzeć na szczyt wszystkim chętnym. Warto również wybrać się nad Morskie Oko, do Doliny Kościeliskiej i Gąsienicowej oraz do Doliny Pięciu Stawów. Amatorzy dwóch kółek mogą także zwiedzić na rowerze Dolinę Chochołowską, która ma prawie 10 km długości. Niewątpliwą atrakcją jest także Tatrzański Park Narodowy, gdzie można podziwiać dziewiczą przyrodę i zapoznać się z fauną i florą Karpat.

Osoby nieprzepadające za aktywnym wypoczynkiem również nie będą nudzić się w Zakopanem. Czeka na nich bowiem wiele atrakcji na terenie miasta lub w jego bliskiej okolicy. Największą popularnością cieszą się Krupówki, jednak warto również wybrać się do Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Kasprowicza, Chaty Sabały, Galerii Władysława Hasiora oraz wielu innych miejsc przybliżających miejscowy folklor. Turyści nie pożałują także, jeśli skorzystają z kąpieli w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Woda ze źródeł termalnych nie tylko doskonale relaksuje ciało, ale ma też dobroczynny wpływ na skórę.

Zakopane nie bez powodu jest nazywane zimową stolicą Polski. Oprócz licznych atrakcji na odwiedzających czeka bogata baza noclegowa i gastronomiczna. Noclegi w Zakopanem zaczynają się już od 20 zł w przytulnych kwaterach prywatnych, natomiast bardziej wymagający turyści mogą przenocować w komfortowych hotelach, które oferują atrakcyjne pakiety pobytowe.

Planując wakacje lub ferie zimowe, warto znaleźć czas na wyjazd do perły polskich gór. Będzie to niezapomniana wycieczka, którą na pewno zapragniemy powtórzyć.