Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Organizacja wesela - o czym należy pamiętać?

Organizacja wesela - o czym należy pamiętać?

Poniedziałek 12 sierpnia 2013, przez gistlee

Organizacja pochłania znaczne zasoby zarówno czasu jak i pieniędzy, z tego też powodu co raz częściej decydujemy się na wynajmowanie profesjonalistów z tejże dziedziny. Często jednak decydujemy się na organizację uroczystości samemu i w tym właśnie wypadku należy pamiętać o wielu decydujących czynnikach bez których nasze wesele może okazać się nie udane.

Lista gości

Lista gości jest pierwszą i chyba najważniejszą czynnością o jakiej musimy pomyśleć przygotowując się do wesela. Czynności z nią związane są zazwyczaj bardzo czasochłonne wobec czego właśnie od niej mądrze jest zacząć przygotowania do wesela. Listę zaproszonych gości musimy dobrze przemyśleć aby nie urazić nikogo z naszych najbliższych znajomych czy rodziny, a jednocześnie nie przekroczyć liczby dostępnych miejsc. Zazwyczaj dobrą taktyką jest rozpoczęcie listy gości od rodziców i rodzeństwa, przesuwając się w dół drzewa genealogicznego, nie zapominając jednocześnie o przyjaciołach i bliskich znajomych z którymi chcielibyśmy świętować nasz ślub. Przygotowując listę gości powinniśmy cały czas mieć na uwadze nasze możliwości finansowe – starajmy się uniknąć sytuacji w której zapraszamy dużą liczbę gości gdyż może się okazać, że zabraknie nam funduszy na inne równie ważne wydatki.

Wideofilmowanie i fotografia sposobem na niezapomnianą pamiątkę

Niepodważalnym faktem jest, że nasze wesele powinno zostać uwiecznione na zdjęciach lub materiale wideo w celu zachowania pamiątki, a także przygotowania wspaniałego podarunku gościom weselnym. Dla osób szukających oszczędności doskonałym wyborem są usługi takie jak fotograf Białystok. Decydując się na usługi fotografa nie rezygnujemy oczywiście z materiału wideo, gdyż współczesne aparaty kręcą również materiały filmowe w naprawdę przystępnej jakości. Dla osób mających większy zapas finansowy pozostają usługi wideofilmowania i fotografii co daje nam dużo wyższą jakość, a przy zatrudnieniu większej ilości specjalistów gwarantujemy sobie również większą ilość materiału. Nigdy też nie należy zapominać, aby uprzednio sprawdzić poprzednie prace wynajmowanej firmy na ich stronie internetowej, portfolio czy portalu społecznościowym. Wyborowi ekipy filmującej czy fotografującej należy poświęcić dużo uwagi, ponieważ szansę na nagranie dobrej jakości materiału ma się tylko jedną.

Wybór sali i posiłków

Rzeczą której nie może zabraknąć na żadnym weselu są całonocne tańce, dlatego też należy pamiętać, aby wybrana przez nas sala była pojemna na tyle, aby zmieścić w niej stoły dla wszystkich gości, jak i zapewnić dostatecznie dużo miejsca do tańczenia. Sala powinna również posiadać możliwość odpowiedniego ustawienia sceny dla DJ-a lub orkiestry, oraz udekorowania ozdobami weselnymi. Bardzo ważnym czynnikiem jest oczywiście wybór posiłków jakie zostaną podane naszym gościom. W zależności od własnych upodobań zawsze powinno się podać co najmniej 3 ciepłe posiłki, aby nasi goście nie zgłodnieli i mieli siły do długiej zabawy. Najlepiej aby były one odpowiednio zróżnicowane tak, aby każdy z gości znalazł coś dla siebie. Nie powinno się również zapomnieć o lekkich przystawkach, zimnych daniach, a także o owocach i alkoholu. Im więcej posiłków się poda, tym większe są szanse, że zabawa będzie długo trwać, ale oczywiście nie powinno się też przesadzać, gdyż duża ilość jedzenia może przekroczyć możliwości naszego budżetu.

Pamiętając o tych czynnościach mamy pewność, że nasze wesele będzie na długo zapamiętane przez wszystkich gości. Proszę jednak pamiętać, że w artykule nie opisano również wielu innych ważnych czynników jak wynajem DJ-a, czy przygotowanie odpowiednich dekoracji, co powinno jednak zostać w kwestii organizujących wesele.


like na facebooku - konto "Aneta Sobolewska"