Internetowy poradnik

Strona główna > Komputery > Oprogramowanie dla hoteli

Oprogramowanie dla hoteli

Środa 12 października 2016, przez Marek Konieczny

Każdy obiekt hotelowy potrzebuje posiadać dobry system rezerwacji hotelowej. Takie oprogramowanie dla hoteli powinno składać się z modułów takich, jak: system rezerwacji hotelowej, raportowanie, fakturowanie.

System rezerwacji hotelowej to moduł - który powinien ułatwiać przyjęcie, obsługę i rozliczanie rezerwacji, wskazywać na aktualne obłożenie pokoi a także pokazywać bieżący status poszczególnych pokoi. System rezerwacji hotelowej musi obsługiwać zarówno pojedyncze rezerwacje, jak i rezerwacje grupowe, wraz z podziałem na różne grupy cenowe. Standardem obecnie jest, że system rezerwacji hotelowej jest zsynchronizowany z rezerwacją on-line i pozwala klientom samodzielnie i o każdej porze sprawdzić zajętość pokoi. Sprawdź nowoczesne systemy rezerwacji hotelowej od IlumioApp

Moduł statystyk - który powinien także zawierać każdy system hotelowy, powinien łatwo i bezproblemowo generować przejrzyste i czytelne raporty z obłożenia obiektu hotelowego z możliwością wyfiltrowania różnego rodzaju danych, sortowania, podziału. Taki system hotelowy musi też mieć opcję eksportu danych do programu Microsoft Excel lub innego arkusza kalkulacyjnego, co ułatwi analizę danych.

Oprogramowanie dla hoteli powinno być proste i intuicyjne w obsłudze - wygodne dla użytkownika z hotelu, ale też dla klientów hotelu. Nie powinno przysparzać dodatkowej pracy, a ułatwiać codzienne obowiązki i obsługę obiektu hotelowego. Moduł fakturowanie pozwala na wystawianie faktur, rachunków, paragonów fiskalnych i dokumentów kasowych ale też na sporządzanie raportów kasowych i rejestrów sprzedaży.

Oprogramowanie dla hoteli musi być bezpieczne - pozwalać na kontrolę i zarządzanie obiektem hotelowym w przyjazny sposób. Dzięki dostępowi z różnych stanowisk komputerowych a także z urządzeń mobilnych pozwala na bieżącą obsługę z każdego miejsca i przez wszystkich pracowników (z odpowiednią kontrolą dostępu) pozwala na ułatwienie kontaktu z gośćmi hotelowymi, podwyższenie jakości obsługi klienta oraz na usprawnienie przepływu informacji wśród zespołu pracowników hotelu.

Innowacyjny system hotelowy musi pozwolić na synchronizację z oprogramowaniem zamków hotelowych, centralą telefoniczną oraz z programem gastronomicznym.