Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Oprawa muzyczna wesela na wysokim poziomie.

Oprawa muzyczna wesela na wysokim poziomie.

Jak prawidłowo przygotować oprawę muzyczną na imprezę weselną, aby wszyscy byli zadowoleni, a koszty niewygórowane

Poniedziałek 24 września 2018, przez Artsites

Wszyscy bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem wesela w naszej kulturze jest jego prawidłowa oprawa muzyczna. Trudno w ogóle wyobrazić sobie imprezę weselną bez najbardziej popularnych hitów muzyki pop-rock, a w szczególności bez szlagierów disco polo. Po prostu tak już musi być, Polacy przywykli do imprez odbywających się przy takich dźwiękach, wobec czego próby jakichkolwiek udziwnień repertuaru, raczej skończą się niepowodzeniem. Musimy więc tutaj powiedzieć iż organizator imprezy weselnej będzie mieć stosunkowo trudne zadanie, bowiem poza kwestiami związanymi ze znalezieniem odpowiedniego lokalu, będzie musiał jeszcze znaleźć osobę odpowiedzialną za oprawę muzyczną imprezy, co także jest zadaniem bardzo kłopotliwym.

Rezerwacja terminu

Najważniejszym krokiem, podczas organizowania imprezy weselnej, będzie znalezienie odpowiedniego lokalu, z wolnym terminem. Jest to niesłychanie trudne, bowiem najlepsze lokale, z reguły będą pozajmowane na wiele miesięcy do przodu. Wymusza to na nas nieco inne podejście do całego zadania. Musimy organizować imprezę weselną z dużym wyprzedzeniem. najlepiej jeśli będzie to wyprzedzenie roczne, a nawet i większe. Zdarza się bowiem iż najbardziej popularne lokale w naszej okolicy, będą miały rezerwacje sięgające 12-24 miesięcy. Dwuletnie wyprzedzenie w tym przypadku powinno jednakże w większości sytuacji wystarczać. Oczywiście musimy także uwzględnić kilka innych kwestii przy wyborze lokalu a będą to:

  • Ilość miejsc, jakimi dysponuje lokal – musimy przecież pomieścić wszystkich gości, których planujemy zaprosić.
  • Czy lokal dysponuje własnym zapleczem gastronomicznym – ewentualnie znaleźć zewnętrzną firmę cateringową.
  • Czy w lokalu znajdzie się odpowiednia sala taneczna – bez tańców wesele jest nie ważne.

Tak więc musimy znaleźć lokal spełniający powyższe kryteria, który będzie mieć wolny termin. W tym więc przypadku najczęściej robi się tak, iż najpierw szuka się lokalu i rezerwuje termin, a potem w tym terminie ustala się pozostałe formalności związane ze ślubem.

Oprawa muzyczna imprezy weselnej.

Skoro będziemy mieć zarezerwowany lokal i ustalony konkretny termin, przyjdzie pora na oprawę muzyczną. Tutaj także trzeba pamiętać, iż każdy dobry DJ na wesela ze Śląska będzie mieć dość sporo rezerwacji. Dlatego też Dj-a będziemy poszukiwać i rezerwować zaraz po rezerwacji lokalu. Musimy także zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, przy czym najważniejsze z nich to:

  • Czy DJ dysponuje własnym nagłośnieniem – w przypadku, kiedy takowego nie ma w lokalu
  • Czy DJ potrafi dobrze prowadzić imprezę weselną – obecnie musi to być prawdziwy DJ Wodzirej, który zagwarantuje wysoki poziom zabawy podczas całej imprezy.
  • Czy DJ posiada odpowiednie doświadczenie w oprawie muzycznej imprez weselnych – imprezy te rządzą się swoimi prawami, wobec czego doświadczenie będzie bardzo pożądane.

Dopiero po załatwieniu tych kwestii, będziemy mogli zająć się ustalaniem repertuaru, zadbać o wystrój wnętrza, czy też zająć się ustalaniem menu weselnego. W każdym razie, trzeba przyznać, iż organizacja wesela będzie zajęciem wyjątkowo trudnym.