Internetowy poradnik

Strona główna > Nieruchomości > Ogrodzenia panelowe - montaż i zastosowanie

Ogrodzenia panelowe - montaż i zastosowanie

Wtorek 23 lipca 2013, przez apgreff

Ogrodzenia panelowe są tworzone - jak sama nazwa wskazuje - przez panele. Są to prostokątne elementy umieszczane miedzy słupkami i przymocowywane do nich za pomocą specjalnych obejm.

Panele są skonstruowane ze specjalnych drutów wygiętych pod określonym kątem (tak zwane "przegięcia"). Ogrodzenia panelowe mają tę ciekawą cechę, że łatwo jest je montować oraz, w razie potrzeby, rozmontowywać. Słupki profilowane są osadzane w fundamentach.

Z łatwością można wybrać konkretną firmę realizującą zlecenia oraz prowadzącą fachowe prace instalacyjne. Ogrodzenia z paneli są dosyć trwałe dzięki zastosowaniu odpowiedni grubych drutów, a także dzięki odpowiednio wyprofilowanym oczkom w siatce panelu. Ilość elementów złącznych jest uzależniona od wysokości słupka w danym ogrodzeniu. Furtki w ogrodzeniach panelowych są dopasowane do paneli i mają charakterystyczny i podobny do nich wygląd.

Panele ogrodzeniowe są dodatkowo zabezpieczone antykorozyjnie dzięki ocynkowaniu ogniowemu oraz lakierowaniu proszkowemu. Wszelkie tego rodzaju zabezpieczenia prowadzą do jednego celu: zapewnienia ogrodzeniu trwałości i skuteczności. Ogrodzenia panelowe bywają również stosowane na budowach. Place budowy są w ten sposób zabezpieczane przed niepożądanymi ingerencjami z zewnątrz.

Na ogrodzeniach są widoczne tablice ostrzegające osoby niepowołane przed wejściem na teren budowy. Obejmy montażowe, śruby, zaślepki, zamki i inne akcesoria stanowią dodatkowe elementy wyposażenia ogrodzenia panelowego. Bramy dwuskrzydłowe wchodzą również w skład wyposażenia ogrodzenia panelowego. Są one obsługiwane przez specjalne silniki hydrauliczne, programatory, nadajniki zdalnego sterowania, zasuwy poziome, rygiel pionowy.

Montażem ogrodzeń panelowych oraz wszelkich ogrodzeń innego rodzaju zajmują się wyspecjalizowane, fachowe firmy, które dysponując wykwalifikowanymi pracownikami i dobrze opracowanymi technologiami - potrafią szybko i sprawnie zmontować ogrodzenie. Wybór firmy instalującej tego typu ogrodzenia zależy od osobistych preferencji właściciela i w związku z tym należy dokładnie przejrzeć oferty firm które zajmują się tego typu usługami. Przy dokonaniu wyboru należy kierować się zarówno jakością świadczonej usługi, jak też jej ceną oraz czasem realizacji.