Internetowy poradnik

Strona główna > Rozrywka > Odzież myśliwska na trudne warunki pogodowe.

Odzież myśliwska na trudne warunki pogodowe.

Czwartek 19 grudnia 2019, przez Artsites

Sezon zimowy to dla każdego myśliwego jeden z trudniejszych okresów. Przede wszystkim ze względu na konieczność wyłożenia stosunkowo sporych pieniędzy na zakup niezbędnej odzieży zimowej. W tym przypadku bowiem, standardowa odzież myśliwska niestety nie będzie wystarczająca. Tutaj niezbędne będzie zaopatrzenie się w solidne, ocieplane spodnie myśliwskie, gdyż klasyczny myśliwski softshell może być niezbyt wystarczającym rozwiązaniem. Choć z drugiej strony, dopóki temperatury nie spadają drastycznie poniżej zera, to zestaw softshellowy może się okazać całkiem dobrym rozwiązaniem dla większości myśliwych.

Dobry myśliwski softshell.

Skoro wspomnieliśmy o myśliwskiej odzieży typu myśliwski softshell, to warto nieco więcej sobie na ten temat powiedzieć. Przede wszystkim jest to odzież lekka i cienka, która zapewnia nam doskonałą ochronę przed deszczem czy też przed wiatrem. Niestety w przypadku większych mrozów nie będzie w stanie nas przed nimi uchronić. W takich sytuacjach, koniecznością będzie zastosowanie dodatkowej ochrony przed mrozem. W tym przypadku można będzie wykorzystać bieliznę termiczną, lub coraz bardziej popularną w ostatnim czasie odzież z dodatkowym ogrzewaniem. Szczególnie ta druga opcja jest ciekawa, bowiem mamy tutaj od czynienia z odzieżą z wewnętrznymi grzałkami zasilanymi z PowerBanku. Tego typu rozwiązania odzieżowe są wyjątkowo korzystne w tym zakresie, bowiem pozwalają nam osiągnąć dodatkowy poziom ogrzewania naszego ciała w trakcie polowania. Na przykład w sytuacji, kiedy nie wykonujemy żadnych ruchów i nasz organizm narażony jest jeszcze bardziej na wychłodzenie.

Odzież na trudniejsze warunki pogodowe.

W razie gdyby jednak zastały nas trudniejsze warunki pogodowe, koniecznością może być zastosowanie dodatkowej odzieży myśliwskiej. W tym przypadku głównie chodzi o odpowiedniej klasy ocieplane spodnie myśliwskie, oraz kurtkę myśliwską. Tego typu dodatkowa odzież zewnętrzna, będzie z całą pewnością w znacznym zakresie podnosić komfort termiczny w trakcie każdego polowania. Jeśli do tego dołożymy na przykład bieliznę termiczną, lub odzież grzejącą, to z całą pewnością nawet wyjątkowo wysokie mrozy nie będą stać na przeszkodzie do udanego polowania. Rzecz jasna, trzeba będzie liczyć się koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów, związanych z zakupem tego typu odzieży, niemniej jednak są to wydatki w pełni uzasadnione. Tym bardziej jeśli sięgniemy po odzież z górnej półki jakościowej, która będzie o wiele bardziej trwała i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dzięki temu, jednorazowy wydatek będzie zapewniać nam dobrą ochronę przed mrozem przez wiele kolejnych sezonów.
Reasumując, trzeba tutaj przyznać, iż jednym z najważniejszych aspektów polowania w sezonie zimowym będzie zaopatrzenie się w odpowiedniej klasy odzież myśliwską, która zagwarantuje nam odpowiednią ochronę przed zimowymi warunkami pogodowymi.