Internetowy poradnik

Strona główna > Dom > Odwodnienie liniowe wokół domu

Odwodnienie liniowe wokół domu

Wtorek 4 czerwca 2013, przez daro44

Nasz klimat ze względu na częste zmiany pogody oraz obfite opady atmosferyczne wręcz wymusza na właścicielach posesji zastosowania specjalnych systemów odwadniających.

Na terenie wokół domu można zastosować już gotowe elementy odwodnienia. Na rynku dostępne są dwa rodzaje odwodnień. W zależności od swoich potrzeb można wybrać odwodnienie liniowe lub punktowe. System odwodnienia punktowego opiera się na wykorzystaniu spadków terenu. Wówczas spływająca woda bez problemu trafia do lejów odwodnieniowych i dalej odprowadzana jest poprzez system zamontowanych rur do kanału burzowego.

Jednak ten rodzaj odwodnienia nie jest przyjazny pod względem estetycznym na prywatnych posesjach a jego konserwacja jest dość skomplikowana. Odwodnienia liniowe są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu i regularnej konserwacji. Ze względu na estetyczny wygląd może dodatkowo stanowić atrakcyjny element dekoracyjny. Jego zadaniem jest skuteczne zbieranie a następnie odprowadzanie gromadzącej się na terenie wokół domu wody deszczowej wprost do kanalizacji.

Ten rodzaj odwodnienia produkowany jest w oparciu o wykorzystanie polimerobetonu oraz polietylenu. Oba rodzaje materiałów charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością a wybór odpowiednich elementów odwodnieniowych uzależniony jest przede wszystkim od terenu, na którym znajdzie zastosowanie oraz przewidywanych obciążeń.

Odwodnienie liniowe doskonale sprawdza się na przydomowych tarasach oraz miejscach przeznaczonych na przydomowy parking. Ze względu na bogatą ofertę producencką każdy bez problemu może idealnie dopasować jego odpowiedni model zgodnie z oczekiwaniami oraz potrzebami.

Darek - klient sklepu internetowego, o którym więcej przeczytasz tu